Čínské stránky Weibo jsou pro nás velmi často zdrojem informací. Mnohdy se tyto zprávy ukážou jako pravdivé, mnohdy taky ne. Dnes si dáme jedno takové info, které prověří až čas. Huawei prý údajně pracuje na telefonu s oboustranně zakřiveným AMOLED displejem po vzoru Samsungu. Samsung Galaxy S6 Edge a Samsung Galaxy S6 Edge+ jsou v současné době jediné dva přístroje, které oboustranně zakřiveným displejem disponují, takže je logické, že snahy ostatních výrobců přizpůsobit svá zařízení tomuto trendu jsou na místě.

Nedávno proletěla internetem zpráva, že i Xiaomi chystá „zakřivený“ přístroj – Xiaomi Mi Edge. Ovšem zde není zcela zřejmé, zda bude zakřiven displej nebo jen zadní kryt telefonu. U Huawei by to podle informace na Weibo měl být displej a dokonce to vypadá, že Samsung se blahosklonně rozhodl nabídnout ostatním výrobcům využití své technologie pro oboustranně zakřivené AMOLED displeje.

Displej pro nový Huawei přístroj by měl mít rozlišení 1440 x 2560 pixelů, ovšem o úhlopříčce panelu se zatím nemluví. Světlo svět by toto zařízení mělo spatřit v první polovině příštího roku. Pikantní na tom celém ovšem je, že společnost Huawei se blahé paměti nechala slyšet, že telefony s displejem o rozlišení 2K vyrábět nebude, protože podobný, ne-li stejný zážitek nabízejí FullHD displeje, které navíc nemají takové nároky na spotřebu energie. Další zajímavostí je i to, že čínský zdroj uvádí, že Huawei chystá výrobu zhruba 3 miliónů těchto zakřivených displejů za měsíc, což už je tedy pořádné sousto a pokud je to pravda, mohlo by to naznačovat, že společnost má na příští rok opravdu velkolepé plány. Ovšem jak již bylo v úvodu zmíněno, čas ukáže nakolik je tato informace pravdivá.

[Zdroj] [Via]