To že společnost HTC se nachází na hraně existence není nic nového. S největší pravděpodobností ji čeká podobný pád, jaký známe například z ještě poměrně nedávného případu Nokia. Tedy pokud do společnosti nepřijde nový kapitál či impuls, který by vše odvrátil, což se zatím zdá spíš jako utopie.

Jednou z možností restrukturalizace společnosti může být i odprodej nepotřebného majetku, jakým jsou například nevyužité výrobní prostory. Několik takových se nachází v Číně v Šanghaji nebo Shenzhenu. O tyto prostory již nedávno projevily zájem takový giganti, jakými jsou Xiaomi nebo Qihoo 360. Posledně jmenovaný je v současné době spojován s nově vzniklým a velmi zajímavým projektem QiKU (více zde). Ani jedna společnost však zatím nepochodila.

Nyní, díky zveřejněným snímkům Pete Laua před sídlem společnosti HTC v TaiPei, se vyrojily nové spekulace o tom, že novým zájemce by mohlo být OnePlus. Tento fakt ještě umocňuje zpráva, informující o tom, že blíže nespecifikovaný výrobce chytrých telefonů se chystá koupit výrobní halu společnosti HTC v Shenzenu.

Pro společnost OnePlus by to mohl být odvážný krok, který ji však umožní svobodnější rozhodnutí a i větší důvěru u případných investorů. Jak je známo, OnePlus doposud vsází na výrobní kapacity jiných stran v tomto případě se jedná o OPPO. To by se díky tomuto kroku mohlo změnit. Přínos by byl jednoznačný, díky vlastním výrobním kapacitám se dá očekávat snížení nákladů na výrobu, což by se v konečném důsledku mohlo projevit i na cenovce přístrojů. A nezapomeňme na fakt, jaký jsme již jednou v souvislosti s OnePlus zažili (kauza Cyanogen). V případě neshod se současným fyzickým výrobcem by to pro mladou společnost OnePlus mohlo mít katastrofální důsledky. Pořízením vlastních výrobních kapacit by se všem těmto případným patáliím vyhnula.

O tom, jestli si Pete Lau udělal pouze výlet před centrálu HTC nebo opravdu došlo k nějakému jednání zatím oficiální kanály mlčí, takže nám nezbývá čekat, co se z toho nakonec vyvine.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.