Zdá se, že Xiaomi nemůže nějaká východoněmecká IFA rozhodit pantofel. No, upřímně mně také ne, když si z mládí vybavím, kterak našimi silnicemi křižoval tento pověstný nákladní vůz. Ale vraťme se zpět do současnosti a k tématu. Samozřejmě zde mluvíme o dostaveníčku všech významných producentů elektroniky, do něhož musíme zařadit i současné producenty chytrých telefonů.

Není nijak neobvyklé, že tohoto dýchánku se Xiaomi v Berlíně pravidelně neúčastní. Společnost přece jenom své zájmy zatím směřuje někam jinam a do jiných oblastí než do Evropy. Zdá se, že ani uvedené novinky ji nemůžou vyvést z rovnováhy. Raději si v poklidu a dalo by se říci za bukem, pomalu ale jistě připravuje svou vlajkovou loď, Xiaomi Mi5. A zdá se, že čekání se pomalu schyluje ke konci.

Dnešní únik, který přináší již v současné době proslulý uživatel @KJuma, ukazuje pravděpodobný teaser této novinky. To by mohlo naznačovat, že Xiaomi Mi5 již klepe na pověstná dvířka. Není se čemu divit, vždyť svým způsobem Mi4 již nějaký ten den přesluhuje, ač se stále jedná o poměrně dobře vybavený telefon s parádním vzhledem. Avšak většina hlavních producentů již své nové vlajkové lodi představila, potažmo vrhla na trh a vůči nim již Mi4 tak trochu ztrácí na třpytu.

Xiaomi MI5

Stále se očekává, že Xiaomi MI5 by mohl být jeden z prvních telefonů, který se uvede s novinkovým Qulacomm Snapdragon 820, to však není potvrzeno. Na druhou stranu máme zase možnost o to více si to myslet, díky novým únikům, kde v hlavní roli hraje Snapdragon 820 a jako sekundant mu je benchmark AnTuTu. Včera uniklé výsledky totiž naznačují, že se bude jednat o trhače asfaltu, a to doslovně. To, jestli se opravdu dočkáme této novinky nebo se nakonec pod tlakem času Xiaomi rozhodlo sáhnout po současném, tak trochu problematickém Snapdragonu 810, se dozvíme pravděpodobně až v době uvedení. Je také možné, že společnost představí, podobně jako v případě Mi Note, dva přístroje s odlišnými procesory s tím, že ten druhý bude uveden na trh později.

Předpokládá se, že Xiaomi Mi5 dostane menší displej nežli 5,5 palce, a to v souladu s již existující třídou phabletů  Xiaomi Mi Note. Displej by měl být v Quad HD rozlišení a hlavní fotoaparát se senzorem o 16Mpx a podle dolní části máme potvrzený snímač otisků prstů.

Takže je čas pomalu a jistě obracet svůj zrak k čínským informačním kanálům, protože tohle by mohla být jedna z hlavních podzimních událostí tohoto roku. Tedy mimoto ještě s Oppo Find 9, Huawei Honor 7+ nebo Letv s tou očekávanou „osm set dvacítkou“.

[zdroj]