… překročil hranici 80 tisíc bodů.

Jako by se v posledních dnech roztrhl pytel s různými výsledky v benchmarcích AnTuTu. Nedávno se nám do rukou dostaly výsledky dvou potenciálních vlajkových lodí Meizu potažmo výsledků Exynos 7420 respektive Mediatek Helio X20. První jmenovaný atakoval hranici 70 tisíc a druhý jmenovaný dokonce tuto hranici překročil. Avšak to není nic proti tomu, co nás čeká o pár řádků níže.

Zdá se, že Qulacomm je zpět a v plné síle. Po určitých patáliích se současným top procesorem z jeho dílny, Snapdragonem 810, přichází vládce, který bude žezlo krále držet mnohem pevněji. Nasvědčuje tomu uniklý výsledek z AnTuTu, související s procesorem Snapdragon 820 se skóre 83.774.

Snapdragon-820-Antutu-benchmark-score

Screeny z uniklého testu, probíhaly na zařízení Green Orange X1Pro (?), ten sám o sobě má poměrně impozantní specifikace. Avšak jedná se o zařízení s displejem FullHD, což mu asi také umožnilo dosáhnout výše uvedeného výsledku. Při vyšším rozlišení se očekává větší zatížení CPU i GPU a tím by také výsledek byl asi o něco nižší. Přesto v něm najdeme operační paměť 4 GB RAM, 64 GB interního úložiště a hlavní fotoaparát s rozlišením 16Mp.

Green-Orange-X1-Pro-with-Snapdragon-820

Trochu mne však zaráží, že test probíhal dle screenu na starší verzi Androidu 4.4.2 KitKat. To by naopak mělo více zatížit čip, protože 5.0 Lollipop je o něco stravitelnější pro procesory, založené na 64 bitové architektuře.

Rok 2015 bude jistě rokem, na který by Qualcomm nejraději zapomněl. Přestože se jeho high-endový procesor objevuje v mnoha vlajkových lodích, tak problémy s přehříváním a ztrátou výkonu se objevují skrze většiny přístrojů uvedených s tímto procesorem. Společnost tím trochu ztratila pevnou půdu pod nohama a pootevřela tím dvířka pro prozatím podceňovaný Mediatek.

První přístroje s touto novinkou se očekávají na konci tohoto roku, případně na začátku toho následujího. Stále je ve hře uvedení očekávané novinky Xiaomi Mi5 a také po nedávno vypuštěném teaseru Letv. Bohužel ani v jednom případě neznáme přesný termín uvedení a v případě Xiaomi, jestli opravdu uvnitř najdeme Snapdragon 820.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.