Už to snad vypadalo, že společnost OPPO na svou vlajkovou loď zapomněla nebo dokonce zanevřela, ale včerejší zpráva, která se vynořila jak blesk z čistého nebe nám dává naděje, že OPPO FIND 9 bude! Představen na konferenci v Pekingu dne 19. září/septembra.

Předchůdce, tedy ještě současný král OPPO FIND 7, byl uveden již před více než rokem, přesněji na počátku loňského roku, a tak se není čemu divit, že fanoušci jsou již značně netrpěliví. OPPO v daném roce ještě představilo zajímavý model OPPO N3 s kamerou umístěnou na otočným modulu nebo nedávno super slim koncept OPPO R7 a R7 Plus. Nejočekávanější však stále zůstává nová vlajková loď OPPO FIND 9. Ten bude představen na konferenci v Pekingu dne 19. září /septembra.

Dá se očekávat, že současný model přijde ve dvou verzích stejně jako „sedmička“, kdy byl uveden typ s QHD displejem a také Find 7a s FullHD panelem. Druhý zmíněný se dokonce stal předlohou pro nový start-up OnePlus One.

Jestli se něco OPPO povedlo utajit, tak je to právě tato novinka. Díky tomu, že výše uvedený teaser se vynořil jak ponorka na klidném moři, nemáme moc informací o tomto telefonu. Nyní však můžeme očekávat, že začne tzv. hon na detaily a je dost možné, že se ještě nějakých upřesňujících informací dočkáme. Zatím si však musíme vystačit s tím, co máme. Z teaseru víme skutečnost, že telefon bude podporovat 4G sítě, což není nic překvapujícího v dnešní době.  Dá se očekávat, že současný model přijde ve dvou verzích stejně jako „sedmička“, kdy byl uveden typ s QHD displejem a také Find 7a s FullHD panelem.

Očekávané specifikace vypadají následovně. OPPO FIND 9 přijde s 4 GB RAM LPDDR4, 2K displejem, 21 megapixelovým hlavním fotoaparátem, snímačem otisků prstů a procesorem Snapdragon 810. Zajímavé spekulace z kuloárů stále cosi špitají o jakémsi vztahu mezi OPPO FIND 9 a OnePlus 2.

Takže se zdá, že po skončení berlínské IFA bude o zábavu postaráno. Dalo by se říci, a tím nechci nijak strašit, že předvánoční kolotoč se nám pěkně pomalu rozjíždí.

[zdroj]