Alcatel na veletrhu v Berlíně představil dvě zařízení určená pro ty, kteří dávají přednost pohybu na čerstvém vzduchu a mají sportovního ducha. Jde o telefon OneTouch Go Play a chytré hodinky Go Watch.

Alcatel – OneTouch Go Play

Alcatel OneTouch Go Play je zařízení, které ocenění především aktivní uživatelé chytrých telefonů, pro něž je přínosem vodotěsnost telefonu spojená s možností fotografování pod vodou. Tento telefon splňuje normy IP67 a je tedy prachotěsný a odolný proti pronikání vody, kdy je možný ponor s telefonem do hloubky jednoho metru po dobu až třicet minut. Samozřejmě byste měli mít na paměti, že tato ochrana se vztahuje pouze na sladkou vodu.

Hlavní zadní kamera je u modelu Go Play 8 megapixelová. Oproti tomu přední selfie fotoaparát je 5 megapixelový. Plynulost operačního systému Google Android 5.0 Lollipop zajišťuje čtyř jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 (64-bit) s frekvencí 1,2 GHz a grafický čip Adreno 306. Přístroj disponuje 1 GB RAM a 8 GB ROM. Uživatelskou paměť lze rozšířit pomocí microSD karty.

Alcatel OneTouch Go Play také přichází s 5,0 palcovým HD displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů a baterií s kapacitou 2500 mAh. Celý telefon má rozměry 143,3 х 73,3 х 9,2 milimetrů. Cena tohoto modelu pro evropský trh by se měla pohybovat kolem 200 dolarů.

Alcatel – Go Watch

Sportovní hodinky Go Watch by měly být prodávány v hodnotě kolem 150 dolarů a stejně jako výše představený telefon splňují normy IP67. Hodinky běží na proprietárním softwaru a podporují jak zařízení Android tak iOS. Téměř kruhový displej má velikost 1,22 palce s rozlišením 240 x 240 pixelů. Hodinky mají samozřejmě snímač tepové frekvence a výškoměr.

[zdroj]