Zdá se, že Meizu opravdu upustilo od vývoje své vlajkové lodi Meizu MX5 Pro. Nicméně to neznamená, že nepracuje na vývoji své nové vlajkové lodi. A podle všech posbíraných střípků se může dokonce jednat o přípravu dvou velmi nadupaných přístrojů, které by se mohly objevit v blízké budoucnosti.

Občas prosakují informace o chystaném nástupci MX4 Pro, potažmo i MX5 Pro, který byl smeten ze stolu. To, jak se nakonec tento přístroj bude nazývat necháme asi na Meizu, zatím vystupuje pod kódovým označením NIUX. Tento přístroj by podle všech indícií měl dostat high-endový procesor Exynos 7420, který zatím drží primát i v AnTuTu benchmarku.

Druhý připravovaný přístroj, o kterém ještě nepadla ani zmínka, se pravděpodobně představí s netrpělivě očekávanou novinkou uvnitř, Mediatek Helio X20, což je vlastně deseti-jádro, o kterém jsme vám přinesli informace třeba zde. Ani v tomto případě neznáme předpokládaný název přístroje, ale zde Meizu přece jenom sáhlo po kódovém označení, které je nám bližší, ME5.

Pojďme se nejdříve pobavit o prvně uvedeném přístroji s Exynosem 7420. Ten pod kódovým označením NIUX, dle uniklých informací z AnTuTu, dosáhl skóre 69.000 bodů, což jen potvrzuje fakt použití procesoru Exynos. Podobné výsledky totiž dosáhl i Samsung Galaxy Note 5 s podobnou výbavou.

meizu NIUX 2

Přesto se zde nachází jeden stěžejní rozdíl. Meizu k dosažení tohoto skóre postačila obrazovka o rozlišení 1080p. To vnáší do celé kauzy další spekulace o velikosti displeje. Očekávalo se použití 5,5 palcového panelu s rozlišením 2K. Po tomto odhalení je otázkou, jak to ve skutečnosti bude. Díky tomuto úniku však známe další specifikace. Přístroj dostane 21Mpx hlavní kameru a 5Mpx přední selfie kamerku. K dispozici bude 3 GB operační paměťi a 32 GB úložného prostoru. Systém poběží na Android 5.1 Lollipop.

Meizu NIUX

Přejděme na druhý telefon. Ten dostal kódové označení Meizu ME5. To nasvědčuje doplnění současné řady, kterou zastupuje zatím Meizu MX5. Avšak MX5 je poháněn současným top osmi jádrovým procesorem Mediatek Helio X10, takže tento přístroj míří o něco výše. Ve srovnání s Exynosem v sobě procesor Helio X20 ukrývá dvě jádra Cortex A72 a právě díky tomu se mu povedlo porazit současného krále výkonu EXYNOS 7420, a to skrze benchmark AnTuTu. V Samsungu totiž nalezneme pouze jádra Cortex A57s v nejvýkonnějším clusteru.

Uniklé obrázky kovového šasi ME5:

Podle úniků si Helio X20 osahalo hranici 70.000 bodů, což naznačuje současné schopnosti Mediateku. Ten se tímto katapultujte do řad producentů současných high-end procesorů.

helio x20 antutu1

I v tomto případě, dle úniků, se jedná o přístroj, který dostane displej s rozlišení 1080p.

Dále víme, že Meizu ME5 dostane obrazovku o velikosti 5,5 palců, 20Mpx Sony Exmor RS hlavní fotoaparát se clonou f/1.8 a snímačem Sony IMX204, vpředu ho pak bude doplňovat kamera s rozlišením 6,2Mpx a totožnou clonou f/1.8, širokoúhlým záběrem a senzorem složeným z pixelů o velikosti 1/3,06.

Přední i zadní panel bude zhotoven ze sklíčka se zaoblením 2,5D a najdeme zde i kovový rámeček. V přístroji nalezneme také čtečku otisků prstů a 4 GB RAM operační paměti. Kapacita baterie dosáhne na hodnotu 3600 mAh. Celková tloušťka telefonu by měla atakovat hodnotu 7,9 mm, avšak modul s fotoaparátem bude vyčnívat o další 2 mm (?).

Podle dalších zdrojů z Číny, dostane Meizu ME5 neuvěřitelnou cenovku, tedy na čínské poměry ve vztahu ke světu, čímž opět otevírá diskusi na téma: jestli se ještě „Čína“ vyplatí kupovat. No posuďte sami, 4999,- juanů, což odpovídá neuvěřitelným 785,- dolarům. Meizu tím již atakuje ceny iPhone 6 a Galasy S6 na čínském trhu.

Zdá se, že Meizu si svou novinku cení jakožto právoplatný flagship, srovnatelný již se současnou světovou špičkou. No, tak doufám, že i tak bude fungovat. Hlavně, aby byla funkční GPS-ka, když už tam je ten Mediatek. Ten se očividně stále nepoučil, viz Mediatek MT6753 nebo i Helio X10 s nepřesvědčivými výsledky a mé nedávné, respektive současné zkušenosti.

Meizu přijde alespoň s jedním z výše uvedených přístrojů, je však dost možné, že představí oba. Jen si nejsem jist tou cenovou politikou, ač co se týče druhého přístroje a jeho zpracování, tak punc prémiové třídy asi má.

S uvedením novinky se pojí ještě jedna spíše estetická záležitost. Novinka/y již ponesou nové modernější logo společnosti.

[zdroj][zdroj]