Již dříve unikly informace o tom, že společnost Lenovo pracuje na obřím, 6,8 palcovém smartphonu, což se potvrdilo a novinka byla oficiálně představena pod názvem Lenovo Phab Plus, zatím jen ale pro čínský trh.

Hlavním lákadlem smartphonu nebo chcete-li phabletu (tohle označení nemám moc rád) je jednoznačně obří 6,8 palcový displej s FullHD rozlišením s výslednou hodnotou 324 ppi. Ostatní parametry už z průměru nevybočují. Srdcem je 64bitový procesor Snapdragon 615 s grafikou Adreno 405 a dnes už nezbytné 2 GB operační paměti. Interní paměť s kapacitou 32 GB lze dále rozšířit paměťovou kartou, která se vkládá namísto druhé SIM karty. Zařízení totiž disponuje tzv. hybridním slotem. Přítomna je i podpora LTE, bohužel jen čínských frekvencí. Pokud se ale Lenovo Phab Plus dostane i do naší domoviny, nebude určitě chybět alespoň částečná podpora nám blízkých LTE pásem. Hlavní fotoaparát s rozlišením 13 MPx a světelností f/2.2 je vybaven dvojicí LED diod a selfie kamerka nabídne rozlišení 5 MPx. Baterie má kapacitu 3500 mAh. Rozměry tohoto velikána jsou 186,6 x 96,6 x 7,6 mm při váze 220 gramů.

Lenovo

 

Cena pro čínský trh je stanovena na poměrně vysokých 2599 juanů. Pokud se Lenovo Phab Plus dostane i za hranice Číny, budeme vás o tom informovat.

[zdroj]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.