Na konci července/júla jsme psali o tom, že BlackBerry nezanevřel na platformu Android a chystá se představit telefon s tímto nejoblíbenějším otevřeným operačním systémem pro mobilní telefony a tablety.

Čas utekl jako voda a jsou tu informace o blízké premiéře modelu Venice společně s jeho fotografiemi. Ty byly prvně publikovány na vietnamském Techrumu a je na nich vidět, jak jeden z členů drží tento očekávaný telefon od BlackBerry. Jedním z taháků tohoto „ostružinového“ přístroje je výsuvný dotykový displej, pod kterým je ukryta QWERTY klávesnice, která k BlackBerry telefonům neodmyslitelně patří. Tlačítko pro zapínání je umístěno na levé straně a netradičně na horní straně jsou sloty pro paměťovou kartu a SIMkartu. To, čím se tento telefon také může pochlubit, je vysoce kvalitní fotoaparát s rozlišením až 18Mpx s rychlým zaostřováním, optickou stabilizací obrazu a duální LED přisvětlovací diodou.

Není vyloučeno, že telefon příjde na trh s operačním systémem Android 5.0 Lollipop, protože KitKat je již téměř dva roky starý a Marshmallow není ještě zcela používán a doladěn do stavu bezchybného.

BlackBerry-Venice_2BlackBerry-Venice_4-large

BlackBerry tedy stále žije a snaží se znovu, po několika letech, prosadit na mobilním trhu. Dá se očekávat, že systém Android by mohl být v tomto mobilním telefonu dobře zabezpečen. Osobně jsem na tento přístroj zvědav a myslím si, že si své místo na poli mobilních telefonů dokáže prosadit nejen u businessmanů, ale i u běžných uživatelů. Co myslíte? Má BlackBerry šanci prosadit se? Dejte vědět v komentářích.

[Zdroj] [Zdroj 2]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.