Konečně! Huawei půl roku od doby, kdy se poprvé pochlubil chytrými hodinkami na MWC v Barceloně, oznámil datum oficiálního představení. To se uskuteční 2. září/septembra v Berlíně. Huawei Watch budou ale, bohužel, dostupné jen pro vybrané trhy a ten náš mezi ně, alespoň prozatím nepatří.

Smartwatch budou mít kulatý displej s průměrem 1,4 palce, chráněný safírovým sklíčkem a jeho rozlišení bude 400 x 400 pixelů. Výsledná hodnota ppi dosáhne číslovky 286. V kovovém těle se skrývá procesor Qualcomm Snapdragon 400 a k plynulému chodu mu dopomáhá 512 MB RAM. Interní úložiště má kapacitu 4 GB a integrovám je i snímač tepové frekvence. Důležitým kritériem při výběru hodinek je výdrž baterie. Huawei sáhl po akumulátoru s kapacitou 300 mAh a jen čas ukáže, jak dlouho udrží hodinky při životě. Huawei Watch poběží na platformě Android Wear a tak nebude problém je propojit jak s telefony s Androidem, tak s iOS.

Hodinky budou dostupné v několika provedeních, které se budou lišit zřejmě jen použitými materiály. Ceny budou v rozmezí od 349$ za základní kovovou verzi s koženým řemínkem až po 799$ za luxusní pozlacenou variantu. Huawei Watch se nejdříve objeví v těchto zemích: USA, Kanada, Anglie, Francie, Německo, Japonsko a Austrálie.

Podrobnější informace se dozvíme při představení 2. září/septembra.

[zdroj]