Příští týden začíná v Berlíně veletrh IFA 2015 a je tedy jasné, že nás čekají žně představených novinek. Samozřejmě ani společnost Huawei nesmí v Berlíně chybět.

Kromě jiného se zde chystají představit svůj nový phablet, který ponese název Mate S nebo Mate 7S. O tomto přístroji už nějakou dobu kolují internetem různé spekulace, uniklé fotky a nebo i videa. Proslýchá se, že Mate S bude mít šesti palcový displej, procesorem bude Kirin 950 s grafikou Mali T880 GPU MP6 a velikost operační paměti bude buď 3 nebo 4 GB.

huawei-ascend-mate-7s-fingerprint

K posledním zprávám se přiřadil nový tesaser, který na čínské sociální síti Weibo zveřejnil Senior Viceprezident společnosti Huawei, Yu Chengdong. Upoutávka odkazuje na multifunkční snímač otisků prstů, který by měl mít pět funkcí a ty budou nacpány do pouhého jednoho centimetru čtverečního. Zatím můžeme pouze odhadovat, které funkce to budou. Kromě klasického zamknutí/odemknutí přístroje by to mohla být funkce mobilních plateb, autentifikace, případně i funkce zablokování některých souborů. Jaké konkrétní funkce bude mít čtečka Mate S se však s jistotou dozvíme až příští týden.

[Zdroj] [Via]