Společnost Doogee o svém přístroji Doogee F3 tvrdí, že je jejich vlajkovou lodí pro letošní rok. Předpokladem pro dobrou prodejnost je také dobrá informovanost potenciálních kupců a na tuto kartu v Doogee vsadili. Není se tedy čemu divit, že se nám v redakční poště objevila depeše, která nás seznamuje s tím, co všechno umí fotoaparát, kterým je F3 osazen.

Pojďme se tedy mrknout na některé funkce hlavní kamery a protože jeden obrázek vydá za deset slov, máme tu pro vás i screenshoty uživatelského rozhraní fotoaparátu.

To, že si u hlavní kamery můžeme vybrat, zda budeme pořizovat snímky nebo točit video asi nikoho nepřekvapí. U videa si můžeme velmi jednoduše vybrat jak kvalitu obrazu, tak i několik barevných efektů.

Totéž platí i u běžného pořizování snímků. Zde máme na výběr hned sedm režimů – normální režim, HDR, Panorama, Multi-Angle, Motion track, Krása tváře a Watermark. Jako bonus tu najdeme i režim Pro, tedy režim, ve kterém si můžeme navolit např. ISO, expozici nebo vyvážení bílé.

InsertPic_01FC

Normální režim asi není třeba nijak zvlášť popisovat, takže přejděme rovnou k HDR neboli High Dynamic Range. Tento režim by měl sestavit výslednou fotku tak, jak je snímaná scéna vnímána lidským okem. Konečná fotografie je poskládána ze tří snímků z nichž každý je vyfocen s jinou expozicí. Tedy první ze snímků má expoziční číslo 0, druhý pak +1 a třetí -1.

InsertPic_8481

Panoramatický režim umožňuje pokrýt široký úhel scény, tedy 180 nebo až 360 stupňů. Tato funkce poskládá a slícuje několik snímků k sobě ve směru, kterým fotoaparátem pohybujete. Lze takto snímat jak horizontálně, tak i vertikálně.

InsertPic_DE71

Multi-Angle režim je zjednodušeně řečeno jakási simulace 3D snímku. Tato funkce „pořídí“ snímek z několika úhlů a při prohlížení fotky a natáčení přístroje jej prostorově vnímáme.

Motion track režim umožňuje snímat objekty v pohybu. Režim Krása tváře dokáže vyhladit či případně jinak vylepšit portrétní fotky a konečně režim Watermark přilepí k vaší fotce vodoznak.

Režim Pro neboli „profesionální fotografie“ nám umožňuje manuální nastavení atributů jako je vyvážení bílé, ISO nebo expozice. Najdeme zde také několik scénických režimů, které lze využít při focení náročnějších scén, například při západu slunce nebo při nízkém osvětlení.

InsertPic_C2F9

Vyvážení bílé:

InsertPic_7968

ISO:

InsertPic_3974

Expozice:

InsertPic_23DF

Scény: auto, noční, západ slunce, párty, portrét, krajina, noční portrét, divadlo, pláž, sníh, statická fotografie, ohňostroj, sport, světlo svíček…

Na úplný závěr tu máme video, které jasně dokazuje, že nejen telefon jako takový lze ovládat hlasem, ale ovládání hlasem lze využít i při focení.

 

 

 

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.