Hledáte alternativu k oficiální mobilní aplikaci Facebook a ke všemu máte rádi Material Design? V takovém případě pro vás máme dobrou zprávu. Na Google play se objevila aplikace zdarma, pod názvem Metal for Facebook. Za touto aplikací stojí vývojář z XDA týmu a nutno říci, že si s Metalem vyhrál a to i přes to, že aplikace je stále beta verzí.

Oproti klasické instalaci Facebooku je Metal for Facebook celý vyveden v Material Designu. Velikost je pouhých 19,32 MB (alespoň na mém telefonu), kdežto klasický moloch od Facebooku má přibližně 273 MB a rychlost této nové aplikace je při WiFi připojení či na datech opravdu diametrálně lepší a zátěž pro RAM je mnohem menší. Metal for Facebook je ve skutečnosti alternativní klient pro sociální síť Facebook, to ovšem nemění nic na tom, že je to plnohodnotná náhrada.

Menu a nastavení (zatím jen v angličtině) jsou pro ty, kdo znají aplikace vytvářené podle zásad Material Designu naprosto intuitivní a velmi dobře provedené. K dispozici máte také tzv. Metal Bar, ke kterému se dostanete z notifikační lišty a který vám dovoluje rozjet aplikaci okamžitě s využitím jejich funkcí. Pro lepší čtení si rovněž můžete nastavit tmavou verzi neboli Dark Mode.

Podle mne je Metal for Facebook dobrou a životaschopnou alternativou k oficiální aplikaci Facebook. Doufejme, že o Metal bude zájem a vývojář z XDA bude dále na této zajímavé aplikaci pracovat. Na Google play si ji můžete stáhnout zde.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.