…jako první v nabídce bude nedávno uvedená vlajková loď HONOR 7

Podle dnes velmi populárního vzoru on-line prodeje, který proslavila především společnost Xiaomi, se dnes směrem tohoto modelu prodeje ubírá čím dál více společností. A není žádným překvapením, když po tomto způsobu sáhne i celosvětově již etablovanější společnost, Huawei.

Společnost Huawei mimo jiné, pod dalším obchodním označením, provozuje ještě dceřinku HONOR. Ta se prezentuje telefony od tzv. low-entery třídy až po vyšší střední třídu, která již lehce zasahuje i do high-endu, avšak za značně nižší ceny než konkurence věhlasnějších značek.

Jedním z důvodů, proč může Huawei tyto přístroje prodávat s podstatně nižší cenovkou, je právě skutečnost prodeje dle osvědčeného modelu Xiaomi. Tedy prostřednictvím on-line obchodu, provozovaného samotnou společností, VMall. Díky tomuto faktu se firma zbaví většiny přebytečných nákladů souvisejících s klasickým prodejem. V praxi to znamená především pronájmů za samotné kamenné obchody a pracovní síly, zaměstnané v těchto show-roomech.

Honor 7

Ačkoli společnost HONOR se již prezentuje na světových trzích, tak na těchto trzích zatím vystupuje skrze dalšího prostředníka/resellera. To by se však mělo v nejbližší době změnit. Huawei aka Honor se dle posledních zpráv chystá uvést v EU svou vlajkovou loď, Honor 7, a to právě prostřednictvím evropské verze svého e-shopu VMall.

Jak už bylo zmíněno, se spuštěním by se na evropský trh mohl dostat i současný top přístroj značky Honor, Honor 7. Ten by mohl přijít s velmi agresivní cenovkou. Zmiňují se takové cifry, jako 270,- Euro nebo 200,- Liber, a to v dané třídě nemá konkurenci s přihlédnutím k výbavě. Má to však jeden háček, jedná se o promo cenu, která bude pravděpodobně časově omezena.

A co vlastně za danou cenu dostanete? Honor 7 disponuje 5,2 palcovým displejem FullHD, osmi jádrovým procesorem vlastní produkce HiSilicon Kirin 935, 3 GB RAM a možností výběru verze dle velikosti vnitřní paměti 16/32/64 GB (výše uvedená cena se bude pravděpodobně týkat 16 GB verze). Každopádně tu je možno rozšířit díky slotu pro microSD kartu o dalších až 128 GB. Na zadním panelu poté najdete 20Mpx fotoaparát Sony IMX230 a snímač otisků prstů. Telefon živí baterie o kapacitě 3100 mAh a vše najdete v pěkně zpracovaném kovovém těle.

Termín plného spuštění ještě nebyl stanoven, ale již máte příležitost se registrovat na stránce evropské verze Vmall k odběru novinek. Tu najdete pod tímto odkazem. Neznáme ani detailnější informace o samotném přístroji, co se týče jeho úprav pro náš specifický evropský trh. Můžeme však očekávat, že se tak stane, vezmeme-li v potaz skutečnost z minulého roku, kdy byl uveden Honor 6. Pokud bychom tedy vycházeli z tohoto přístroje, je dosti možné, že Honor 7 bude opět bez dualSIM, avšak s podporou i našich frekvencí LTE.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.