Čínská společnost Qihoo, zabývající se bezpečností na internetu a vlastnící jeden z nejlépe hodnocených antivirů založila společně s jedním z větších čínských výrobců mobilních telefonů, společností Coolpad, novou značku QiKu. Jak již název napovídá, jedná se o sloučení prvních dvou písmen z názvů těchto dvou společností, tedy „Qi“ a „Co“, v češtině jako „Ku“. Letos v květnu/máji proběhla v Pekingu prezentační akce, kde byla veřejnost seznámena se značkou QiKu a přestože nebyl představen žádný přístroj, hovořilo se zde o prototypu, který je sice funkční, ale i nadále se na bude pracovat. Pak nastalo období, kdy se o zařízení QiKu příliš nemluvilo a až v těchto dnech jsme narazili na pár nových informací.

Na internetu se objevil obrázek z Antutu, ukazující některé specifikace připravovaného modelu. Pokud se pozorně podívate na screen, všimnete si i možného „modelového označení“, které by v tomto případě mělo být QiKu 8692 . Zda se jedná o kódové označení, či přímo o název telefonu zatím není jasné.

QiKU AnTuTu_1

Podle informací by měl telefon QiKu mít FullHD displej a 6 jádrový SoC procesor Qualcomm Snapdragon 808 s grafickým čipem Adreno 418, který by měl mít dosti výkonu pro náročnější grafické procesy jako jsou například hry. Informace o velikosti displeje v palcích zveřejněna nebyla. Interní paměť o velikosti 32 GB spolu s 3 GB operační paměti určitě nezklamou. Zda bude možné paměť rozšířit o paměťové karty není známo. Zadní strana bude osazena 13 Mpx fotoaparátem a přední stranu osadí naopak 8 Mpx kamera. Podle specifikací by tak mělo jít o skvěle vybavený a dostatečně výkonný kousek.

QiKU

Původně se hovořilo o použití procesoru Qualcomm Snapdragon 820, ale vzhledem k tomu, že tento procesor by se měl začít objevovat v zařízeních až koncem tohoto roku nebo začátkem roku příštího, je poměrně nepravděpodobné, že nový QiKu bude tímto procesorem osazen.

Očekává se, že představení prvního modelu QiKu proběhne někdy koncem letošního roku a cena by se podle již dříve uniklých informací mohla vyšplhat až na 3999 jüanů (cca 626 dolarů).

[ Zdroj ]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.