ZUK, dceřinka společnosti Lenovo, dnes prezentuje svůj první model ZUK Z1. Ovšem na čínských stránkách Weibo se objevily ještě před startem prezentace podrobné specifikace a cena telefonu. Ve chvíli, kdy jsme začali psali tento příspěvek, byla konference v plném proudu, takže se tedy pokusíme shrnout vše, co ZUK Z1 zatím víme.

Podle všeho, bude ZUK Z1 docela zajímavým kouskem. Displej má úhlopříčku 5,5 a FullHD rozlišení. Procesorem je Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz, který doplní 3 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Baterie by měla mít kapacitu více než 4000 mAh, zřejmě 4100 mAh. Každopádně ZUK tvrdí, že by měla vydržet až 120 hodin v pohotovostním režimu nebo 48 hodin používání 4G LTE připojení. Její nabíjení bude probíhat via USB konektor typu C.

Hlavní fotoaparát získal rozlišení 13 MPix a snímač Sony IMX214 s OIS a clonou f/2.2. Přední kamerka je pak 8 MPix. Na čelním panelu nalezneme fyzické tlačítko Home, tzv. U-Touch s integrovanou čtečkou otisků prstů. Unikátní na tomto tlačítku je to, že bude podporovat více funkcí najednou. Telefon je DualSIM s podporou 4G LTE. Přístroj běží na Android 5.1.1 s vlastní nadstavbou ZUI.

zuk-z1-price-e1439270967664

Konstrukce ZUK Z1 by měla být velmi podobná té, kterou najdeme například u Vivo X5 Pro, tedy šasi ze slitiny hliníku s předním a zadním skleněným panelem. A kolik zaplatíme za tento nový kousek? Na Weibo se objevil snímek, který udává cenovku 1799 jüanů (cca 290 dolarů) pro 64 GB verzi. Předpokládá se, že ZUK Z1 by se měl objevit i v mezinárodní verzi a pro nečínské zájemce o koupi je připravována i anglicky psaná webová stránka.

[Zdroj] [Via]

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.