Před pár dny psal kolega Marek o tajemném až mysteriózním zařízení z dílen Samsung, které skórovalo v Antutu s neuvěřitelnými více než 95 tisíci body. Tento záhadný přístroj by měl mít kódové označení SM-G8508S a hojně se spekulovalo o tom, že by mohlo jít o připravovaný model Samsung Galaxy S7.

Důvod k těmto úvahám zadaly výsledky Galaxy Note 5, který v Antutu zabodoval s 69.702 body. Ovšem ruku v ruce s těmito úvahami šly i spekulace o tom, jakým čipsetem bude nové extrémně výkonné zařízení osazeno. Dalším logickým krokem v tomto sledu informací byla snaha dohledat ono kódové označení SM-G8508S a zjistit, jaký přístroj je za ním ukryt.

AnTuTu-SM-G8508S_a

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Pod výše zmíněným kódovým označením lze dohledat jeden „postarší“ model Samsungu, konkrétně Samsung Galaxy Alpha (verze pro jihovýchodní Asii), který v Antutu dosáhl na pouhých 38 997 bodů.

A nejen to, pokud bychom si pořádně prohlédli screenshoty výsledků, tak zjistíme, že tajemné zařízení je porovnáváno s Meizu MX4, Galaxy Note 4, OnePlus One a dalšími loňskými vlajkovými loděmi. Nemělo by být nově připravované zařízení spíše srovnáváno s letošními modely? Navíc když mrkneme na výsledek GPU ve 3D testu, tak zjistíme, že bylo testováno zařízení s rozlišením displeje 1280 x 720, což by mělo signalizovat přístroj z opačného konce tržního segmentu než high-end. Shrneme-li si všechny tyto informace, jednoznačně z toho plyne, že screenshoty s tak neuvěřitelnými výsledky byly podvrh. Je jen otázkou, kdo a proč na Weibo tyto snímky umístil. Že by si samotný Samsung chtěl zlepšit reputaci?

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.