Jistě vás nepřekvapí, když řeknu, že telefony řady nexus od Googlu a jejich partnerů dlouho nerozsvítili přesycený trh s mobilními telefony. Tomu se ale čelem postaví LG a z této sériové řady nám představí jeden z nejočekávanějších smartphonů roku 2015. Na internet v současné době unikly specifikace společně s cenou nového Nexusu. Pojďme si ho alespoň trošku představit.

Podle informací ze zdroje by nový Nexus měl mít velký, 5,2″ FullHD displej s technologií P-OLED. Do výbavy také dostane nový procesor Qualcomm Snapdragon 620 se 4 GB RAM operační paměti. Velikost interní paměti se vyhoupne až na 64 GB. Zabudovaná baterie o kapacitě 3180 mAh nebude uživatelsky vyjímatelná. Chybět nebude samozřejmě NFC a Bluetooth ve verzi 4.2. Zadní fotoaparát bude 13 Mpx s čidlem IMX278 RGBW spolu se clonou f/1.8, laserovým ostřením a dvěma LED blesky. Rozlišení předního fotoaparátu rozhodně nepotěší, ale funkce nezklamou. Ten je sice pouze 4 Mpx, ale s funkcí detekce obličeje a senzorem OV4682 RGB-IR, který dokáže i přes tak malé rozlišení pořizovat velice kvalitní videa či fotografie s věrným podáním barev. K nabíjení poslouží nejnovější typ konektoru, konektor USB-C s funkcí QuickCharge 2.0.

Přední stranu telefonu osadí kvalitní stereo reproduktory společně s integrovaným snímačem otisků prstů na zadní straně. A jako třešnička na závěr je samotné zpracování telefonu. Součástí konstrukce je hliníkový rám se zkosenými hranami a zadní matný plastový kryt.

Cena tohoto zařízení by měla být v přepočtu 300 – 400 amerických dolarů.

[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.