CyanogenMod zná pravděpodobně každý, kdo již nějakou dobu používá Google Android a pokud přeci jen ne, jedná se o upravený systém Android, který s sebou nese výhody v podobě pravidelných, mnohdy denních aktualizací a vysoké stability. Představitelé firmy se nechali slyšet, že jejich cyanogen systém používá již více uživatelů, než má Windows Mobile s Blackberry dohromady.

To je opravdu velký úspěch a bude ještě lépe díky novým chytrým telefonům z Číny, které tento upravený systém Android mají v plánu používat.

Pozitivní vyhlídku do budoucnosti představil hlavní inženýr Cyanogen, Andan Begovic, v průběhu Seattle Code Rush. Systém, který je založen na zdrojích AOSP jde neskutečným tempem dopředu a již v loňském roku našel místo v 10 milionech telefonů. V tomto roce se toto číslo má zvednout na až 50 milionů uživatelů!

Po ukončení spolupráce s firmou OnePlus jde CyanogenMod ve směru jiných čínských značkek a můžeme se tak těšit na další nové spolupráce. Tou nejbližší má být spolupráce mezi CynogenMod a Lenovem, jejíž nový sub-brand ZUK představí smartphone Z1 s CyanogenModem.

Podotknu na jednu zajímavou věc. V rozhovoru Begovic mluvil o Windows Mobile a ne Windows Phone. Prozradil nám tak něco nového?

[Zdroj]