Jak už jsme několikrát zmínili, společnost Meizu musela učinit několik rázných změn ve svém nabízeném portfoliu produktů. Mezi ně patří například nově vzniklý line-up pod názvem Blue Charm. Jedním z důvodu byla prohraná soudní pře s konkurenčním ZTE. Z tohoto hlediska jsou rychle a jistě nahrazována veškerá zařízení, používající jako HOME tlačítko známý kroužek, což je rozpoznávací prvek ZTE, potažmo dceřiné Nubie.

Díky těmto změnám se v nově uvedených telefonech (Meizu M2 Note, M2 a MX5) usídlilo fyzické tlačítko nazývané „MBack“. Když si tedy shrneme situaci s uvedením novinek, máme v současné době vlastně kompletně obnovený „vozový park“ společnosti, až na jednu výjimku MX4 Pro. Na ten však nebyl vyvíjen tlak z prohraného soudního procesu. MX4 Pro totiž sporný prvek neměl v sobě zabudován. Přesto díky faktu, že MX5 byl již před nějakou dobou představen, tak se očekávalo i brzké uvedení nové vlajkové lodi společnosti MX5 Pro.

Meizu-MX5

Avšak v tomto případě se objevilo několik spekulací o samotném vydání nebo nevydání tohoto přístroje. Podle posledních zpráv by přístroj měl být v nejbližších měsících uveden. To, jestli se nakonec bude jmenovat Meizu MX5 Pro, nebo bude uveden pod novým line-upem nejsme schopni odhadnout. Tyto spekulace přiživilo i vyjádření samotného ředitele společnosti, Li Nan, který odhalil, že společnost se rozhodla celý vývoj MX5 Pro smést ze stolu, a to ve prospěch nově vyvíjené high-end série.

exynos 7420

Nové informace, pocházející od populárního čínského analytika Pan Jiutang, říkají a výslovně zdůrazňují fakt o tom, že připravovaný high-end chytrý telefon, pocházející z dílen Meizu, bude používat top procesor od Samsung, tedy Exynos 7420. Jedná se o stejný procesor, který nalezneme ve dvojčatech Samsung Galaxy S6 a S6 Edge. Tato čipová sada je jak kritiky, tak zákazníky velmi chválena, co se týče výkonu. A upřímně, je za co, vždyť v současné době na tento procesor výkonnostně nestačí žádná konkurence, té schází zhruba 30% výkonu k tomu, aby současného krále procesorů dohnala (Qualcomm).

Pokud se tedy ukáže, že se dané informace zakládají na pravdě, bude nový „flagship“ od Meizu po čertech zajímavým zařízením, které navíc jako první v Číně dostane procesor s 14nm technologií.

Podle všeho se společnost Meizu rozhodla přijít se zařízením, které by se mělo stát přímým konkurentem Xiaomi Mi Note Pro. Ten je na čínském trhu velmi populární. Meizu však chce přijít s přístrojem, který bude ještě o něco výkonnější a přinese podobný prémiový pocit.

Exynos-and-Snapdragon

Ačkoli Qualcomm Snapdragon 810 je výkonnostně velmi silný hráč, tak je stále kritizován, na vinně je jeho přehřívání. Na druhou stranu  tu máme ještě dnes velmi populární a schopný Mediatek s Helio X10. Ten splňuje podmínku o jeho stabilitě a dobrém výkonu, přesto jeho výkon je přeci jen o něco nižší než Snapdragon 810. Posledním hráčem na stole tedy zůstává právě výše zmíněný Exynos 7420. Pokud tedy Meizu přemýšlí o přístroji, který by měl potenciál zatopit současnému domácímu králi Xiaomi Mi Note Pro, tak musí jednoznačně sáhnout po Exynos 7420.

Kromě toho by mělo nové prémiové Meizu přijít s kovovým rámem a použitím skel na obou panelech. Předpokládaná cena by se měla přehoupnout přes magickou hladinu 3000,- juanů, tedy mnohem výš, než jsou zákazníci zvyklí zaplatit za čínskou vlajkovou loď. I z tohoto důvodu se očekává přístroj, který bude splňovat fakt, být „nejlepším z nejlepších“, aby přilákalo případné zákazníky.

Co si myslíte o daném tahu společnosti? Bude ještě únosné akceptovat případnou cenu přesahující hranici 3000,- juanů a byli byste případně ochotni vysázet tuto sumu za takový přístroj. Můžete se s námi o tom podělit níže v komentářích.

[zrdoj]