Po nedávných „unboxing“ příspěvcích v podání telefonů LeTV X600 a Meizu M2 Note tu máme další ze zajímavých disciplín přezkumu, tedy test výkonu v populárních benchmark testech jakými jsou AnTuTu, Vellamo, GFXBench, Geekbench a další.

Protože oba přístroje jsem de facto „nafasoval“ současně, tak mi nedalo, abych je nepodrobil řádnému přezkumu i mezi s sebou, ačkoli nepatří do stejného výkonnostního koše. Svým způsobem vlastně nejde tak ani o porovnání, ale spíše o samotnou prezentaci telefonů, zastupujících jednotlivé výkonnostní třídy.

První přístroj k přezkumu, LeTV X600, patří mezi vyšší střední třídu. Nejedná se o high-end, kam od této značky míří jiné dva přístroje LeTV S1 Pro (X800) a LeTV Max (pádlo s 6 palcovým displejem). LeTV X600 přináší především velmi zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. Takže mne zajímalo, jak si přístroj povede v benchmarkcích .

Druhý stroj Meizu M2 Note zastupuje naopak nižší střední třídu a dokonce bych se nebál ho zařadit někam na hranici mezi nižší střední a low-entry třídou. V tomto případě, kdy Meizu bylo nuceno přepracovat portfolio svých zařízení a osobně bych řekl v některých případech i velmi horkou nití, nás bude zajímat, jak si přístroj vedl především v porovnání s předchůdcem a velmi pozitivně přijímaným Meizu M1 Note.

Výsledky LeTV X600 s procesorem Mediatek Helio X10 nebyly skoro žádným překvapením. Telefon má výkonu na rozdávání a svým způsobem se bude hledat těžko nějaká aplikace, které výkonnostně nebude stačit. Přesto mne některé výsledky v některých benchmarkcích zarazili. Největším překvapení pro mne byl výsledek v 3DMark Ice Storm Unlimited, kde Helio X10 zkrátka za Snapdragonem 801 zaostává, ačkoli z výsledků AnTuTu by se dalo očekávat pořadí opačné. Zdá se tedy, že GPU PowerVR G6200 trochu oproti osvědčenému Adrenu 330 lehce ztrácí.

V AnTuTu se LeTV X600 dokázalo občas přehoupnout dokonce přes hranici 52k, ale co měření to jiný výsledek, což však není překvapením. Celkově se naměřené hodnoty pohybovaly od 50,5k až přes 52 tisíc. Zajímavostí je, že na LeTV X600 běží AnTuTu verze 5.7.1 a na Meizu M2 Note byla již dostupná verze 5.7.2.

Souhrnná data poté srovnávám s adekvátním soupeřem, tedy v případě LeTV uvádím s výsledky z před nějakou dobou u nás testovaného Xiaomi Mi Note.

LeTV X600 benchmark screeny:

 

U Meizu M2 Note, kde nalezneme procesor MT6753, nás bude zajímat spíše srovnání s přístroji mající v sobě umístěn stejný, případně podobný čip. Proto jsem vybral Ecoo Aurora, který v sobě ukrývá procesor ze stejné řady, tedy Mediatek MT6752. Rozdíly mezi oběma procesory byli prezentovány v odlišnosti určení, co se trhů týče a podporou především bezdrátových sítí. No upřímně nevím, ale často se setkáváme s tím, že přístroje obsahující „padesátdvojku“ podporují i naše LTE sítě a naopak většina přístrojů s „padesáttrojkou“ tento standard nesplňuje. Co se týče výkonu, tak i zde bych měl dost výhrad, protože „padesátdvojka“, alespoň v případě Aurory jasně překonává „pedesáttrojku“. Z tohoto hlediska musím říci, že zařazení tohoto procesoru se mi zatím jeví spíše jako krok zpět ve srovnání s Meizu M1 Note.

Meizu M2 Note benchmark screeny:

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.