Čínští výrobci telefonů se opravdu nebojí zajímavých a inovativních nápadů u kamer na smartphonech, a tak jsme se dočkali novinek u Oppo N3, Huawei Honor 6+ a nyní u modelu Huawei ATH-AL00.

Huawei ATH-AL00 je součástí lajnapu Huawei Honor, takže se samozřejmě dočkáme i srozumitelnějšího jména než je ATH-AL00, ovšem musíme si počkat než dojde k jeho oficiálnímu představení. Ale jméno není to, co upoutalo naši pozornost.

ATH-AL00-1

Při prvním pohledu vidíme typický telefon od Huawei z řady Honor, ale co praští do očí je design funkcionality fotoaparátu, který má přední i zadní kameru na vysouvacím panýlku. Zadní kamera s duálním LED bleskem je vždy k dispozici, ale pokud chce někdo blýskat selfíčka jak Zdenda Škromach u bazénku, je třeba vysunout panel a tím odhalit přední fotoaparát a další duální LED blesk.

Podrobnosti z TENAA nám také sdělují, že ono velké tlačítko na boku slouží k vysunutí přední kamery, dále zde bude podpora pro dual SIM a jak je zvykem u Honorů, nebudou tu žádná kapacitní tlačítka. Také to vypadá, že po vzoru Honor 7 se dočkáme fyzického tlačítka spouště fotoaparátu na boční straně telefonu.

ATH-AL00-2

No a jako poslední spekulovanou věcí je to, že tlačítko pro uvolnění přední kamerky může zároveň sloužit i jako vestavěná čtečka otisků prstů. Ostatní specifikace jsou zatím zahaleny tajemstvím, ale určitě zde bude nějaký procesor Kirin a okolo 3-4 GB RAM.

Co si myslíte o této inovaci? Má to šanci na úspěch nebo se jedná jen o pokus odlišit se z davu? Dejte vědět v komentářích.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.