A je to tady! Již delší dobu se šuškalo o tom, že Nokia plánuje prodat svou mapovou divizi HERE včetně navigace. Jak se dalo očekávat, Nokia v pondělí oficiálně oznámila prodej třem německým automobilkám, kterými jsou BMW Group, Audi AG a Daimler AG.

Cena se vyhoupla na úchvatné 3,07 miliardy amerických dolarů. Finální uzavření této dohody mezi Nokií a automobilkami je ohlášeno na první čtvrtletí roku 2016 a Nokia počítá s výnosem 2,75 miliardy USD z tohoto prodeje. Automobilky chtějí s pomocí HERE map a navigace vytvořit velmi podrobný systém mapování a zvýšit tak bezpečnost tohoto systému. Tato akvizice by neměla mít vliv na používání HERE na všech mobilních platformách.

Here-maps-624x351 HERE 2

Prodej mapové divize Nokia je jedním z kroků, vedoucích k restrukturalizaci společnosti a nyní se v Nokii hodlají plně soustředit na připravovaný odkup Alcatel-Lucent, díky kterému by mohli mít šanci vrátit se mezi přední výrobce smartphonů. „Věříme, že tento krok bude mít velmi dobré výsledky jak pro naše zákazníky, tak i pro zaměstnance divize Nokia HERE. Nová vlastnická struktura HERE nám umožní urychlit naši strategii a rozsah našeho podnikání a tímto dosáhneme splnění našich záměrů, vrátit se mezi přední výrobce.“, poznamenal Sean Fernback, prezident mapové divize HERE.

[ Zdroj ]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.