Na OnePlus 2 se stojí fronta v „pozvánkovém systému“. Počet zájemců se zvyšuje geometrickou řadou a v OnePlus už kují plány na další nový telefon. Ten by se mohl údajně objevit koncem letošního roku. To v podstatě potvrdil v rozhovoru pro USA Today Carl Pei, 25 letý spoluzakladatel společnosti OnePlus.

Spekulace o tom, že v roce 2015 vyrukuje OnePlus ne s jedním, ale hned se dvěma přístroji kolují internetem už nějaký ten pátek. Mnozí předpokládali, že společnost představí oba modely najednou a jeden z nich bude mít nižší specifikace a ten druhý bude prémiový. Víme, že se tak nestalo a víme také, že OnePlus 2, byť jej společnost označila jako „zabijáka vlajkových lodí 2016“ zas až takovým zabijákem není. V rámci parametrů jde o běžný standard letošního roku, kolem kterého je dobře vybudovaná marketingová strategie, která má vyvolat zdání nadstandardu.

Carl Pei sám říká, že dobrá prodejní strategie je to, na čem společnosti záleží nejvíce. Jeho velkou inspirací byl Steve Jobs, ale v poslední době začal uvažovat i trochu jinak. Nejde jen o to, vyrábět produkty, které by bezvýhradně vyhovovaly většině spotřebitelů, jde o to, najít si svůj vlastní směr. Velmi inspirující je pro něj Elon Musk (zakladatel Pay Pal a SpaceX a CEO Tesla Motors) a Jeff Bezos (zakladatel, prezident a CEO portálu Amazon).

ap_resize

Na otázku proč v novém OnePlus 2 chybí funkce NFC, na což mnozí fanoušci nadávají, odpovídá Pei velmi lakonicky: „Myslím si, že celý humbuk kolem NFC je velmi přehnaný. Jen málo lidí opravdu používá tuto funkci a tak jsme ji tam prostě nedali. NFC se začne masivně využívat nejdřív tak za 12 – 18 měsíců a do té doby se lidé mohou začít orientovat na jiná zařízení.“. 

V samotném závěru rozhovoru se Pei vyjádřil k tomu, co OnePlus chystá ještě v tomto roce. „Připravujeme druhý telefon, který by se mohl objevit ještě před koncem roku. Doufáme, že na Vánoce.“, naznačil Carl Pei a dodal: „Může mít, ale nemusí, lepší specifikace než OnePlus 2. Když jsem viděl jeho prototyp, říkal jsem si, sakra, to bych chtěl mít jako telefon pro každodenní používání. Ale když jsem pak viděl produkční verzi OnePlus 2, zjistil jsem, že je také výborný a je pro mě těžké se rozhodnout, který z nich bych chtěl mít. Telefon bude úžasný, ale právě teď vám k němu nic víc neprozradím.“.

Takže je téměř jisté, že do konce roku se dočkáme další novinky ze stáje OnePlus, ale v této chvíli si opravdu můžeme hodit korunou, zda půjde o prémiové zařízení s vyššími specifikacemi, nebo to bude jen lehce inovovaná verze OnePlus 2.

[Zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.