Ještě včera jsem četl zprávu o tom, že Meizu kompletně přehodnotilo situaci kolem uvedení své vlajkové lodi MX5 Pro. Neoficiální kanály hlásaly cosi o tom, že celý vývoj byl pozastaven a Meizu přehodnotilo situaci s tím, že se vrhne až na vývoj nástupce, čímž by přeskočilo tento očekávaný model. Nevím, co přesně bylo za tímto rozhodnutím, ale cosi se šeptá o finanční vyčerpanosti, která vznikla z nedávné právnické pře se ZTE.

Osobně si myslím, že by to byla velká škoda, vždyť již předchůdce MX4 Pro spolu s MX4 byla skvělá zařízení. Po těchto zprávách fanouškům přece jen svitla naděje. Zdá se, že Meizu to nevzdalo a rozhodlo se udeřit ještě silnějšími zbraněmi. No posuďte sami. Mluví se impozantnímu hardwaru, jako je hlavní fotoaparát s rozlišením 41Mpx. Není to nic nereálného, když si vzpomeneme na nedávné šuškání o spolupráci s dříve věhlasnou finskou Nokií, která toto také uměla. Bohužel, byla silně nepochopena zákazníky a převálcována jinými společnostmi s, řekněme si to upřímně, i mnohem horším hardwarem a systémem.

Meizu MX5 Pro

Nové zprávy se o Meizu MX5 Pro objevily na sociální sítí Weibo, kam je umístil uživatel, vystupující pod uživatelským jménem @KJuma, ten sem umístil svůj post se svolením portálu Tbreak. Podle těchto informací můžeme očekávat telefon s 5,5 palcovým displejem s rozlišením QHD (1440p). Spekuluje se o procesoru Exynos 7420, což je současný top procesor v mobilních telefonech. Avšak tato zpráva není potvrzena, nezapomínejme, že Meizu  již v předchůdci umístilo procesor od Samsungu Exynos 5430. Takže se dá očekávat, že v novince bychom mohli opravdu najít procesor s 14nm FinFet technologií. Ten by měl být podpořen 4 GB operační paměti.

Když už jsme naznačili, co můžeme očekávat od hlavního fotoaparátu, tak se pojďme podívat i na přední, který také zaujme svým rozlišením 13Mpx, což taktéž patří k nadstandardu ve srovnání s konkurencí. Z úniku se také dozvíme, že se očekává baterie s kapacitou 4100 mAh. Celý přístroj by měl dostat kabátek tenký 7 mm. Dále se také zmiňuje cenovka pro 32 GB verzi, která by měla dosahovat 2999,- juanů v Číně, což odpovídá zhruba 483,- dolarům. Takže, co říci závěrem? Pokud se výše uvedené informace potvrdí, můžeme v brzké době očekávat další top přístroj na trhu. Samozřejmě se budeme na tuto kauzu okolo Meizu MX5 Pro dále zaměřovat.

[zdroj]