Mediatek opravdu jede v posledních dnech. Helio X10 a X20 jsme již poznali a nyní známe detaily Mediatek Helio X30 a jsme nadšeni.

Vnímání tchajwanského Mediateku zaznamenalo v poslední době docela razantní změnu. Spousta lidí preferovala Snapdragon namísto MTK modelů, ale nyní se kolo začíná pomalu otáčet. A představením Helio X30 se pootočí možná o pořádný kus!

MediaTek Helio X30 se chlubí deseti jádrovou architekturou, vyrobenou 16nm procesem, přičemž SoC bude obsahovat 2x 1 Ghz Cortex A53, 2x 1,5 GHz, 2x 2 GHz a 4x Cortex A72 běžící na 2,5 GHz. Zároveň se dočkáme podpory 4 GB 1600 MHz RAM LPDDR4 (max) a grafiky Mali T880.

MediaTek_Helio_x30-1

Není pravděpodobné, že se bychom uviděli telefony s procesorem Mediatek Helio X30 dříve než v prosinci/decembri letošního roku, daleko více bychom si tipli, že až začátek roku příštího bude správným termínem, ale dozajista je se na co těšit.

Tedy my se těšíme určitě. A co vy? Dejte vědět v komentářích.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.