Je to již delší doba, kdy se Samsung poprvé zmínil o plánu představit nové chytré hodinky s kruhovým displejem. Zatím není jisté, jak budou tyto smartwatch pojmenovány. Momentálně se používají dva názvy, Gear A nebo Orbis. Proč to vše zmiňujeme? Je totiž docela možné, že Samsung své nové hodinky, a je nyní jedno zda jim budeme říkat Gear A nebo Orbis, představí již 13. srpna/augusta společně s Galaxy Note 5. Co tedy zatím víme o těchto nových hodinkách?

Smartwatch Orbis budou mít dvou jádrový procesor Exynos 3472, taktovaný na 1,2 GHz a grafický čip Mali-400 MP4, taktovaný na 450 MHz. K dispozici bude 768 MB RAM, 4 GB ROM a baterie s kapacitou 250 mAh. Nebude chybět ani 3G nebo Bluetooth 4.1 pro spárování s chytrými telefony a tablety. Také budou disponovat Wi-Fi (802.11 b / g / n). Součástí hodinek je i vestavěná GPS, akcelerometr, gyroskop, barometr a  senzory, měřící tepové frekvence.

Orbis_1

Hodinky Orbis mají displej Super AMOLED s rozlišením 360 × 360 pixelů. Zatím není známo, jaká bude přesná velikost displeje. Co ovšem víme je, že tvar displeje nebude ani čtvercový, ani obdelníkový. Společnost Samsung dlouho pracovala nad tím, aby jejich nové hodinky měly kruhový displej, a to se jim nakonec povedlo. Orbis by neměl mít instalován Android Wear, ale s největší pravděpodobností poběží na softwaru Tizen od Samsungu.

Orbis_2

Osobně jsem sám velice zvědavý, jaké nakonec budou přesné a konkrétní specifikace těchto chytrých hodinek a za jakou cenu je firma Samsung dá do prodeje. Uvidíme tedy 13. srpna/augusta.

Orbis_3

[zdroj]