Jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku na poli mobilního odvětví byla dnes oficiálně představena, přesněji o čtvrté hodině ranní místního SEL času. Tak si ji pojďme představit a zhodnotit, jestli ta očekávání stála za to a jestli opravdu půjde o „Flagship Killer 2016“, jak OnePlus 2 hrdě prohlašuje.

Díky již představeným specifikacím samotnou společností OnePlus a také četným unikům, které včera pár hodin před samotným představením vyvrcholily předhozením oficiálních produktových snímků, nezbylo již moc detailů k odtajnění. Přesto se bylo na co těšit, a to díky nově pojatému přístupu, kdy celá akce se odbývala prostřednictvím Virtuální reality. Ačkoli hlavní specifika OnePlus 2 byla již firmou dopředu avizována, tak několik překvapení na nás ještě čekalo.

Telefon opět přichází ve dvou verzích, kdy ve standartu bude dodáván se zadním krytem zpracovaným jak je zvykem u OnePlus Sandstone Black, osobně mě potěšilo, že se OnePlus rozhodlo pro tuto variantu a tím zaprvé ponechalo jakousi kontinuitu mezi předchozím modelem a novinkou a za druhé tím zajistilo neotřelý vzhled a i odlišení se od konkurence. Na druhou stranu mne zarazilo opuštění bílé varianty v provedení Baby Skin, která u předchozího modelu byla velmi populární. Namísto toho však OnePlus přijde s vyměnitelnými Style Swap kryty a to v provedení různých dřevěných modifikací, které mimochodem na snímcích vypadají velmi dobře.

Rozměry OnePlus 2 151,8 x 74,9 x 9,85 mm potvrzují již dříve avizované zmenšení přístroje. Spekulací však bylo, jestli při zachování velikosti displeje, nebo jestli se OnePlus rozhodlo do novinky vsadit o něco menší panel. Nakonec zůstalo u 5,5 palcového displeje s technologií in-cell IPS LCD a ultra-bright LED,  který by měl zajistit skvělé pozorovací úhly ze všech stran, udávaný konstrastní poměr 1500:1 je také výborný. OnePlus se rozhodlo pro fullHD displej (1080p), při kterém je dosažena hustota bodů 401ppi. Sama společnost upřednostnila tuto dostačující verzi před umístěním nějakého 2K displeje, který by byl nakonec zátěží pro baterii. Displej chrání sklíčko od Corning Gorilla Glass.

Tloušťka telefonu 9,85 mm a i váha přístroje 175 g nepatří v současné době k žádným rekordmanům a spíše by se dalo říci, že se řadí k podprůměru. Uvnitř telefonu nalezneme baterii se slušnou kapacitou 3300mAh a opět není vyměnitelná. Překvapení je upuštění od technologie NFC (pro mne osobně jde o zklamání), dále postrádáme jakoukoli technologii rychlého nabíjení, nebo tak uživateli často skloňované přání mít možnost rozšíření paměti pomocí microSD karty.

Pod displejem poté nalezneme fyzické HOME tlačítko se zabudovaným skenerem otisků prstů. Naopak nad displejem nalezneme tradiční sestavu sluchátko, 5MPx kameru a senzory. Rámeček telefonu z hliníkovo-hořčíkové slitiny na spodní hraně odkrývá vyfrézované otvory pro výstupy z reproduktorů. Mezi nimi pak výrobce umístil vstup pro konektor USB typu C. Horní hranu okupuje 3,5mm audio jack a sekundární mikrofon. Na pravé straně nalezneme standardně power tlačítko a nad ním kolébku ovládající hlasitost. Slot pro vložení karty bychom hledali marně, šuplík výrobce tentokrát skryl pod odnímatelný zadní kryt. Telefon podporuje dual SIM a oba sloty 4G LTE sítě. Naopak na druhém boku nalezneme další ovládací prvek v podobě posuvného tlačítka tzv. Alert Slide, který vám přináší možnost přepínat mezi třemi přednastavenými profily aniž byste museli telefon vyndávat z kapsy.

Na zádech OnePlus 2 vidíme dominantní prvek z kovu a v něm umístěný dual-tone LED blesk, pod ním pak sestavu 6 čoček fotoaparátu s 13Mpx rozlišením, f/2.0, OIS stabilizací a nejníže senzory pro super rychlý laserový autofokus. Celý tento prvek se přestěhoval více na střed celého zařízení oproti předchůdci. Snímač by měl mít pixely o velikost 1,3µm, zaručující lepší výkon v horších světelných podmínkách a nový Super Resolution Mode umožňující až 50 Mpx snímky. Ani video nebylo ošizeno a umožní nahrávní ve 4K, 720p/120fps případně Slow motion. Přední selfie kamerka pak bude 5 Mpx.

V přístroji tepe 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810, ten je však nezvykle podtaktován na 1,8GHZ (může se jednat o záměr kvůli kontrole přehřívání). Procesor doplňuje grafika Adreno 430 a operační paměť s 3GB respektive 4GB u 64GB verze přístroje a půjde o ultra rychlou DDR4.

Podporovaná telekomunikační pásma přístroje OnePlus 2 jsou pro naše uši rajskou hudbou, jak můžete vidět níže tak se dočkáme jako 800 MHz tak dokonce i 900 MHz LTE pásma :

USA – GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz; WCDMA: Skupiny: 1/2/4/5/8; FDD-LTE: Skupiny: 1/2/4/5/7/8/12/17

EU / Indie – GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz; WCDMA: Skupiny: 1/2/5/8; FDD-LTE: Skupiny: 1/3/5/7/8/20

OnePlus 2 také přichází s dvoupásmovou WiFi, Bluetooth 4.1 a GPS/Glonass.

Jak asi již všichni víte OnePlus přerušil spolupráci se společností Cyanogen Inc. a tak v novince tento operační systém zatím nehledejte. To neznamená, že inženýři z Cyanogen v nejbližší době nevyvinou tuto alternativní ROM pro tento zajímavý přístroj. Každopádně nyní naleznete v přístroji vlastní ROM z produkce OnePlus OxygenOS pro svět a HydrogenOS pro čínský trh. Základem tohoto operačního systému je Android 5.1.1 Lollipop.

Jak asi víte, tak podmínkou k nákupu OnePlus 2 bude opět obdržet/získat pozvánku. První pozvánky by měly být uvolněny 11. srpna/augusta 2015. A teď k ceně, která není nejhorší, ale přesto není nad čím jásat, alespoň pro obyvatele Evropské Unie. Pokud žijete v Americe můžete zajásat, cena se oproti minulému modelu nezměnila a zůstala na krásných 329 dolarů za slabší verzi a 389,- dolarů za 64GB verzi s 4GB RAM. Za to my v Evropě si holt budeme muset, díky různým politicko-ekonomickým machinacím starého kontinentu a tím nestabilitou kurzu Eura, sáhnout podstatněji více do kapsy, viz video níže.

 

[zdroj]