Třetí generace Motorola Moto X (2015) by mohla být představena během chvilky společně s dalším smartphonem Moto G o jehož parametrech před pár dny psala kolegyně Hana. Jak to vypadá, tak Motorola u Moto X upřednostnila velkou výdrž před nejvýkonnějšími komponenty a nezůčastnila se ani boje o nejtenčí telefon na úkor baterie. U mě si za to zaslouží palec nahoru.

Nejprve se podíváme na displej. Ten by měl mít dle zdroje HelloMotoHK úhlopříčku 5,5 palce s FullHD rozlišením. Nové spekulace tak vyvrací předchozí nepodložené informace o použití panelu s QHD rozlišením. Moto X by měla disponovat procesorem Qualcomm Snapdragon 808 s šesti jádry, operační pamětí 4 GB a interním úložištěm o velikosti 32/64 GB. Tento hardware by s baterií o kapacitě 3600 mAh mohl poskytnout nadstandardní výdrž. Zadnímu fotoaparátu s rozlišením 21 MPx bude asistovat dvojitý LED blesk. Nezapomnělo se ani na selfie maniaky, kterým udělá radost přítomnost LED blesku i u přední 5 MPx kamery. Nová Moto X bude mít sloty pro dvě SIM karty i microSD kartu. Na palubě lze čekat Android verze 5.1

Oficiální prezentace začíná právě teď (15.00) a můžete ji sledovat živě na videu níže. Během chvilky tak zjistíme, zda se spekulace zakládají na pravdě a nebo bude vše jinak.

[zdroj]