Zbývají jen tři dny do ohlášení nástupce velmi úspěšné novinky OnePlus One, tedy OnePlus 2. Mimochodem „jedničky“ se prodalo doposud okolo 1,5 milionů kusů, což je pro začínající společnost obrovským úspěchem. Vždyť prvotním cílem nově vzniklé společnosti bylo dosáhnout prodejů čítající několik desítek tisíc. Pro bezmála pětadvacetiletého zakladatele Carla Peie a jeho kolegy Pete Laua, kteří se poznali ve společnosti OPPO, to však nekončí a dalo by se říci, že jsou teprve na počátku svých představ, které si předsevzali na startu tohoto projektu, tedy jak „Změnit svět“.

Vraťme se k titulku, kolega výše jmenovaných, Liu Zuohu, pokračuje v uvolnění dalších sérií snímků, pořízených pomocí zabudovaného fotoaparátu v OnePlus 2. Po sériích, srovnávající snímky OnePlus 2 s iPhone 6 a také se Samsung S6, nyní máme možnost přímo porovnat výstupy vytvořené jednou z dalších vlajkových lodí, tentokráte z dílny jihokorejského giganta LG, LG G4.

Opět nám je předhozena jako námět noční scenérie. Po detailnějším prozkoumání musím říci, že v tomto případě si nejsem úplně jist, který z výše uvedených telefonů vykazuje lepší výstupy. Zdá se, že snímky pocházející z OnePlus 2 jsou přeci jenom o něco lépe zaostřené, avšak saturace barev z LG G4 na mne působí více přirozeněji. Řekl bych, že snímky z LG mají trochu studenější výraz. U OnePlus 2 jakoby se software snažil zvýraznit barvy a celkově tím výstup působí teplejšími odstíny.

Ovšem musím uznat, že výstupy z obou kamer dosahují velmi dobrých výsledků, nemůžu však potvrdit, že by jeden z výše uvedených přístrojů jasně porážel ten druhý. Z exif dat jsem bohužel nevyčetl žádné info o tom, že by v obou případech byly nastaveny speciální software filtry, či scenérie, takže se dá předpokládat, že byla použita pouze automatika. Detaily těchto fotografií si můžete prohlédnout na oficiálním čínském fóru OnePlus i s exif daty, která se vám zobrazí po najetí na fotografii (naleznete zde).

OnePlus 2 bude představen již v pondělí, pomocí VR a zdá se, že o telefonu již víme skoro vše. Dokonce i vzhled, který se objevil prostřednictvím uniklých snímků z TENAA byl potvrzen jako pravý, a to prostřednictvím oficiálního twitterového účtu sekcí indického představenstva společnosti. Musím podotknout, že kolem tohoto zveřejnění designu se strhla velká vřava na všech možných fórech s velmi rozporuplnými komentáři. Nechci a ani se nebudu přidávat na jednu, či druhou stranu barikády do té doby, než bude opravdu telefon představen oficiálně, a to s reálnými snímky přístroje. Jen z mého pohledu malá poznámka, líbí se mi umístění fotoaparátu více do středu zařízení, a to z praktického hlediska. Konečně se totiž vyvaruji snímkům s mými palci, ukazováčky apod.

[zdroj] [zdroj]