Pomalu se nám blíží datum 29. července/júla, kdy se dočkáme oficiálně celosvětového vydání napjatě očekávaného Microsoftího produktu, a to Windows 10. Zlé jazyky tvrdí, že softwarový gigant má úspěšnost přesně na střídačku a protože po skvělých Windows 7 přišly velmi kritizované a nepříliš oblíbené „Osmičky“, tak snad máme s desítkovou řadou naději na odladěný produkt. I čínští výrobci nespí na vavřínech a zejména ti blízcí Microsoftu plánují upgrade na nejnovější systém v podstatě hned po vydání.

Dnes jsme se na sociální síti Weibo dočkali oficiálního potvrzení seznamu modelů, které bezplatný upgrade na Windows 10 dostanou, a to od firem Onda a Teclast. Šťastlivci s modely Onda V891 dual, V919 3G Air dual a zbrusu novým ještě nevydaným V919 Core M, by se měli opravdu dočkat v řádu dní a ani majitelé ostatních kousků nemusí zoufat, ve vzduchu se vznáší slib portu i pro ně. Teclast také nelenil a jeho seznam zahrnuje modely X98 Air 3G, X80HD, X80h, X98 Air II a stejný slib pro starší tablety. Oba výrobci už po nějaký čas mají k dispozici beta verze, takže by v tomto případě výjimečně neměl nastat obvyklý čínský časový skluz. Tedy doufejme 🙂

A co na to ostatní ? Od Cube jsme se podobného seznamu dočkali už v únoru/februári, ale od té doby je ticho po pěšině, takže počkáme na upřesňující info. Z kuloárů se k nám donesla příjemná zpráva od Chuwi, kteří plánují jako jeden z prvních poctít Windowsy 10 model Hi8, který jsem právě měl v ruce na recenzi (ZDE).