Snad nejočekávanější novinka současných dnů, OnePlus 2, pomalu klepe na dveře. Dalo by se říci, že není dne, kdybychom o tomto telefonu nepřinesli nějaká nová infa a ani dnešek nebude výjimkou. Díky našemu partnerskému portálu gizchina.com a mydrivers.com tu máme informaci o schvalovacím procesu čínského certifikačního úřadu TENAA.

Na tomto portálu se objevují telefony, které dostávají schvalovací certifikát k bezpečnému provozu na čínském území. Ve většině případů se zde objevivše přístroje také brzy objeví na trhu. Ani OnePlus 2 není výjimkou. Díky tomu i my máme možnost spatřit telefon na snímcích ze všech možných stran.

Na obrázcích vidíme velmi podobný design současného modelu OnePlus One s přidáním několika prvků, jakým je například home tlačítko na předním panelu se zabudovaným skenerem otisků prstu ne nepodobný tomu, jaký nalezneme například na Meizu MX5.

Zadní strana telefonu nevykazuje nějakých zásadních změn oproti současnému modelu, snad jen v případě umístění kamery a duálního blesku. Ty se přemístily ještě více na střed telefonu.

Ze stránek TENAA nevyčteme všechny podrobnosti, jakými jsou například velikost obrazovky nebo její rozlišení. Nenalezneme zde ani žádnou zmínku, že by se mohlo jednat o vlajkovou loď společnosti, což by mohlo znamenat, že informace z TENAA mohou být zavádějící, a to do doby než bude samotný přístroj představen oficiálně. I s tímto případem jsme se již několikrát setkali, vzpomenout můžeme například na Xiaomi Mi Note, který se na těchto stránkách objevil až po oficiálním představení.

K rozvíření spekulací přispěli i v nedávné době dva úniky z velmi populárního měřiče výkonu AnTuTu. V prvním případě to byl únik, který poukazoval na výkon něco přes padesát tisíc bodů, což ve srovnání se současným modelem a použitím nového procesoru Snapdragonu 810 není moc. To může být zapříčiněno podtaktováním tohoto procesoru. Vyvstává však otázka, jestli to v současném konkurenčním prostředí stačí.

OnePlus 2 Antutu

Netrvalo však ani den a na internetu se objevil další únik, tentokráte s výsledkem, který také údajně pochází z novinky OnePlus 2 a v tomto případě s výsledkem přesahujícím hranici 63 tisíc bodů, čímž by se naopak zařadil k nejvýkonnějším zařízením s procesorem Snapdragon 810.

O pravdivosti obou uniklých výsledků však můžeme vést pouze spekulativní diskuze. Na přesné výsledky si tedy musíme počkat do příštího pondělí, kdy bude novinka představena.

[zdroj] [zdroj]