Společnost Huawei tento rok na veletrhu IFA v Berlíně představí svůj nový phablet Mate 8. Nasvědčuje tomu teaser, zveřejněný na internetu. Huawei se chlubí prodejností předchozího modelu Mate 7, kterého se prodalo až 5 miliónů kusů. Výsledek je to sice slušný, ale společnost věří, že jeho nástupce bude skutečně prodejním hitem. Mate 8 má mít údajně 6″ displej s QHD rozlišením (2560 x 1440 bodů), čímž by se automaticky řadil do kategorie phabletů.

Výkon celého zařízení by měl mít na starosti výkonný osmi jádrový procesor Kirin 950 s grafikou Mali T880. K dispozici by měl být také ve dvou verzích. První verze přijde s 3 GB operační pamětí a vnitřní pamětí o velikosti 32 GB a ta druhá s 4 GB a 64GB vnitřní pamětí. Celé tělo bude opět hliníkové. Velká změna však nastane u fotoaparátu. Tento phablet bude mít až 20 Mpx hlavní kameru s LED bleskem s přední s rozlišením 8 Mpx. Neměla by mu chybět také čtečka otisků prstů na zadní straně a podpora DualSIM. Oficiální představení modelu Mate 8 je ohlášeno na 2. září/septembra.

MATE 8

Konkurovat bude modelu Galaxy Note 5 od Samsungu. Bylo prozrazeno, že Samsung má v počtu prodaných kusů mnohem větší šanci. A když už jsme u prodejních čísel, Huawei se může pochlubit zveřejněnou statistikou, kde byly ukázány čísla prodeje. Za první polovinu roku 2015 bylo prodáno 48,2 miliónů zařízení po celém světě a pomalu, ale jistě se tak stává třetím největším výrobcem.

Jaký je výš tip? Má šanci nový Huawei Mate 8 porazit svého konkurenta Samsung Galaxy Note 5 na plné čáře?

MATE 8

[ Zdroj ] [ Zdroj 2 ] [ Zdroj 3 ]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.