Společnost Coolpad představila svůj nový přírůstek v řadě Dazen, a to Dazen Note 3. Tento phablet, cenově spadající mezi low-endová zařízení překvapí specifikacemi, za které by se nemusely stydět ani poněkud dražší přístroje.

Co tedy Coolpad Dazen Note 3, který dostal cenovku 899 jüanů (145 dolarů) za tuto příjemnou cenu nabídne? Displej má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1280 x 720 pixelů. Pohání jej osmi jádrový procesor MediaTek MT6753 s 64 bitovou architekturou. Ten doplňují 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPix a přední kamera pak 5 MPix. Kapacita baterie je 3000 mAh, což je určitě příjemným překvapením. Potěší i Android 5.1 s nadstavbou Cool UI. Pokud jsme mluvili o kapacitě baterie jako o překvapení, tak dalším je určitě i čtečka otisků prstů, integrovaná v zádech telefonu. Ta pochází z produkce švédských FPC a nabízí funkci 360° snímání otisků s 99% přesností.

Tělo Coolpad Dazen Note 3 je vyrobeno z polykarbonátu, zadní kryt je vyměnitelný a lze si vybrat ze 3 barevných provedení. Největším lákadlem však určitě bude cena, která činí, jak již výše zmíněno, 899 jüanů (145 dolarů). A právě díky solidnímu poměru cena/výkon by si nový Dazen mohl získat přízeň mnoha potenciálních zákazníků.

[Zdroj]