Čínská novinářská obec je v těchto dnech obesílána pozvánkami na prezentační akci společnosti Meizu. A jsou to pozvánky věru zajímavé. Jejich součástí je totiž stará dobrá Nokia 1110, která je dokonce i funkční. Důkazem toho je, že na displeji Nokie kromě „rozsypaného čaje“ vidíme i čísla 7.29, která znamenají datum 29.7. a lákají na představení Meizu M2.

Samozřejmě v souvislosti s pozvánkou se hned rozjela vlna úvah na téma: jakou souvislost má Meizu a Nokia? Teze existují hned dvě. Ta první naznačuje možné spojení Meizu a Nokia a vychází z toho, že Nokia bude moci od příštího roku produkovat telefony pod označením Nokia a není tajemstvím, že hledají vhodného partnera pro tuto svou činnost. Druhá teze je méně komplikovaná a vychází z toho, že telefon Nokia 1110 má své celosvětové renomé a byl vždy považován za známku punku kvality. Nový M2 by tedy měl být kvalitní, měl by dobýt svět a měl by to být telefon dostupný pro každého.

Jaké parametry by z Meizu M2 měly udělat podobně proslulý telefon, jakým byla Nokia 1110? Je nutno podotknout, že známé specifikace jsou zatím jen ty, které zveřejnil Tenaa. Displej by měl mít úhlopříčku 5 palců a HD rozlišení, procesorem bude MediaTek MT6735 a o grafiku se postará Mali-T720 GPU. Operační paměť bude 2 GB a vnitřní úložiště bude mít kapacitu 16 GB, kterou bude možno rozšířit. Hlavní fotoaparát bude 13 MPix a přední pak 5 MPix. Baterie bude 2700 mAh, nebude chybět podpora DualSIM a LTE. Operačním systémem by měl být Android 5.0.1 s nadstavbou Flyme OS.

A na závěr něco málo o ceně. Ta je předběžně stanovena na 599 jüanů (96 dolarů). Pokud bude tato cena potvrzena, tak by z Meizu M2 mohl být opravdu telefon se skvělým poměrem cena/výkon. Ovšem zda se s touto výbavou a cenou stane stejně populární a nedostižný jako Nokia 1110 je ve hvězdách.

[Zdroj] [Via]