Už nějaký ten pátek se spekulovalo o tom, co by mohla společnost Xiaomi prezentovat na své akci, kterou ohlásila na dnešní den, tedy 16. července/júla. Nebyli bychom to my, kdybychom se ke spekulacím nepřipojili a zdá se, že naše pondělní úvahy o tom, že Xiaomi připravuje další televizi se potvrdily.

Ano, je to tak. Světlo světa spatřil další produkt z řady Mi TV, který nese název Mi TV 2S. Nová televize má úhlopříčku 4K obrazovky 48 palců a je zasazena v hliníkovém rámu s tloušťkou pouhých 9,9 mm. Pohání ji procesor MStar 6A928 se čtyřmi jádry Cortex A17 a taktem 1,4 GHz. O grafiku se postará Mali T760MP4 GPU. OS je Android 5.0 s nejnovější verzí MIUI.

Xiaomi Mi TV 2S je vybavena HDMI 2.0, nechybí ani USB 3.0, Wi-Fi a Bluetooth 4.0 AC. Co se pamětí týče, tak zde nalezneme 2 GB RAM a 8 GB ROM. Na prezentaci bylo řečeno, že Mi TV 2S se může pochlubit vynikající kvalitou jasu, kontrastu i saturací barev. Vzhledem k tomu, že je zaměřena na mladé uživatele bude se prodávat v několika barevných variantách a k mání bude v barvě růžové, modré, zelené a zlaté. Cena přístroje bude plně odpovídat cenové strategii společnosti, takže ani v tomto případě se nemusíme obávat nějaké horentní sumy. Xiaomi Mi TV 2S dostala cenovku 2999 jüanů (483 dolarů). Do prodeje půjde samozřejmě nejprve v domovské Číně.

[Zdroj]