Za posledních  několik měsíců se na čínském trhu etablovala zcela nová skupina tabletů, highendové kusy s novým superúsporným procesorem Intel Core-M za ne zcela lidové ceny, atakující zhusta hranici 500-600$. Jistě láce v porovnání s podobným hardwarem vybaveným a neskutečně předraženým novým applovským Macbookem 2015, ale pořád ještě příliš drahé pro normálního zákazníka. Osobně pokládám za psychologickou hranici na koupi podobného highend hardwaru z Číny zhruba 10 tisíc korun českých a zdá se, že se ledy pohnuly a je to konečně možné 🙂

Modelem, který tuto bariéru zdárně překonal je Cube i7 Stylus, který v mnoha ohledech připomíná brášku i7 (psali jsme ZDE), ale má o palec menší úhlopříčku IGZO displeje, tedy 10.6″ se stejným FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Displej je elektromagnetický a má speciální Wacom vrstvu, umožňující použití stejnojmenného stylusu, registrujícího až 1024 stupňů tlaku na pero. Vnitřnosti zůstaly také stejné a máme tak na stříbrném podnose výkonné železo v podobě Intelu Broadwell Core-M 5Y10c, grafiku Intel HD 5300, 4 GB DDR3L RAM a 64 GB SSD disk. K dispozici je i microSD slot, microHDMI a jeden microUSB 3.0 (naštěstí nesdílený pro napájení, k tomu je DC). Samozřejmostí je Wi-Fi b/g/n, Bluetooth a 5 Mpix/2 Mpix kamerky. Baterie má kapacitu 9000 mAh a tablet samotný váží 690 g, rozměrově pak patří k objemnějším s tloušťkou 10,5 mm. Systémem je pak Windows 8.1 (listing níže má sice uveden dualboot, ale nikde jinde jsem nedokázal najít jiný zdroj toto podporující, takže se dle mého jedná o omyl).

cube-i7-stylus-680x451

Už avizovanou třešničkou na dortu je pak cena. V současnosti se dá sehnat ZDE u našeho partnera Gearbestu za 356,69$, což je v přepočtu zhruba 8.800 Kč a tedy hluboko pod mnou uvedenou psychologickou hranicí 10 tisíc. Zmíněné stylus Wacom není součástí balení a je nutné ho dokoupit za 35$ (ZDE) a mohu doporučit i výborný BT klávesnicový dok speciálně pro sérii i7 za 62,99$ (ZDE). No a pokud se rozhodnete koupit kombo tablet dohromady se stylusem vyjde vás to na 388,24$.

4110

Tablet s Core-M opravdu disponuje dostatkem výkonu k plnohodnotnému nahrazení notebooku a parádním bonusem je integrace podpory Wacom stylusu, který má zejména studentům co nabídnout. Za tuto cenu už se vyplatí o Cube i7 Stylus uvažovat i s čínským původem, protože se jedná o fantastickou koupi. Jen houšť 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.