Náš čtenář a také vývojář enterprise Java aplikací, Zdeněk Horák, nám zaslal uživatelskou recenzi své aplikace Mi Band Tools. Tuto aplikaci sám napsal a měla by sloužit k plné spokojenosti všem uživatelům Xiaomi Mi Band náramku.

Před zhruba 8 týdny jsem si zakoupil Xiaomi Mi Band, který jsem si naprosto a okamžitě zamiloval. K dokonalosti Mi Bandu mi chybělo něco, co by z tohoto náramku dostalo maximum – nějaké hlubší propojení s Android telefonem, které Xiaomi do své, jinak poměrně dobré aplikace Mi Fit nezahrnulo. Nějakou dobu jsem experimentoval s „poupravenou“ verzí aplikace Mi Fit, která kolovala po internetu, avšak tato verze byla natolik zastaralá, že nepodporovala nejnovější funkce jako propojení s Google Fit nebo dokonce později přestala s nejnovější verzi Mi Band firmwaru pracovat úplně.

Rozhodl jsem se tedy, že si napíši aplikaci, která mi nahradí veškeré nedostatky Mi Fit a která bude navržena tak, aby pracovala co nejlépe dohromady právě s aplikací Mi Fit. Takto vznikla první verze mé aplikace Mi Band Tools – umožňující nastavení vlastních individuálních a plně přizpůsobitelných oznámení pro příchozí hovory a aplikace. Přidal jsem funkce, které mi v Mi Fit chybějí (např. Power Nap).

Mi Band Tools – aplikace pro správu chytrého náramku Mi Band od Xiaomi

Poslední dobou nastává obrovský rozmach v oblasti chytrého nositelného příslušenství (wearables). Jedním z nejdostupnějších zařízení je bezpochyby fitness náramek Mi Band od společnosti Xiaomi.

K samotnému zařízení existuje oficiální aplikace Mi Fit, která však neposkytuje téměř žádné rozšířené možnosti, které by náramek (obohacený barevnými diodami a vibračním motorkem) mohl ze své podstaty nabídnout. Z tohoto důvodu vznikla aplikace Mi Band Tools, kterou jsem vytvořil. Používáte-li náramek Mi Band společně s Android zařízením a chcete z něj dostat maximum, mohla by vás tato aplikace zaujmout.

Aplikace Mi Band Tools umožňuje nastavení vlastních, individuálních a plně přizpůsobitelných oznámení pro příchozí hovory a jakékoliv jiné aplikace, které nějakým způsobem zobrazují oznámení ve stavové liště vašeho Android zařízení (SMS zprávy, emaily, zprávy z aplikace WhatsApp, Facebook a podobně). Aplikace je psaná v lehkém a přehledném Material Designu, díky čemuž je pro uživatele velice přívětivá.

Konfigurace

Pro každé jednotlivé oznámení umožňuje Mi Band Tools nastavit vlastní délky a intervaly vibrací, vlastní barvu, délku a interval blikání diod. Užitečnou funkcí je možnost nastavit si opakování oznámení do doby, než bude na telefonu označeno za přečtené.

Každé oznámení lze nastavit jak globálně tak i individuálně pro jednotlivé aplikace či kontakty. Aplikace umožňuje nastavení podmínek, za jakých má k oznámení pomocí chytrého náramku dojít. Lze nastavit časové rozmezí, je možné zakázat oznámení v tichém či prioritním režimu, při zapnuté obrazovce a podobně. Jednotlivá oznámení lze také filtrovat pomocí filtrů obsahu oznámení, což umožňuje například nastavení odlišných vzorů a podmínek pro SMS zprávy od vaší rodiny a od ostatních lidí.

Mohlo by zaujmout i pokročilé nastavení oznamovacích vzorů, kde lze pomocí specifického řetězce nastavit libovolný oznamovací vzorec, a to včetně kombinace různých barev a délek vibrací. Nastavení aplikace lze zálohovat do lokálního úložiště nebo do cloudu pro pozdější použití.

Další funkce

Určitě stojí za zmínku integrovaná funkce „šlofík“, která vás dokáže vibracemi vzbudit po krátkém spánku o zvolené délce, jehož cílem je povzbudit váš mozek po náročném dni. Mi Band Tools také nabízí plugin pro aplikace Tasker, Automagic a Locale, čímž umožňuje nadšencům získat plnou kontrolu nad tím, kdy má chytrý náramek provést vibrační či barevný vzor a možnosti se tak stávají téměř neomezené. Aplikace je v současné době dostupná ve 12 jazycích, včetně češtiny.

Závěr

Mám s aplikací plány do budoucna a proto připravuji další zajímavé funkce a jsem otevřený všem nápadům na zlepšení aplikace. Důkazem tomu jsou také pravidelné aktualizace. Používáte-li náramek Mi Band, mohu aplikaci Mi Band Tools doporučit k vyzkoušení.

Aplikaci je možno zakoupit na Google Play za přívětivou částku 29,99 CZK.

Tools & Mi Band
Tools & Mi Band
Price: 3,69 €