Chytré hodinky, případně jiné nositelnosti si v poslední době získávají stále větší oblibu. Proto není divu, že se snad každý výrobce smartphonů snaží do svého portfolia nacpat tyto produkty.

Ani společnost Ulefone nehodlá zůstat pozadu a připravuje své první Smart Watch. Nedávno na svých facebookových stránkách požádala fanoušky, aby jejich připravovaným hodinkám vymysleli název. Ze 700 návrhů, mezi nimiž byly například Ulefone U-Watch 1, UleFone Constellation Star Watch, Ulefone Ontime a nebo Ulefone Delta, vybrali nakonec poměrně přiléhavý název uWear.

Společnost nijak zvlášť nezastírá podobnost s Apple hodinkami. Pokud si prohlédneme obrázky najdeme zde stejný displej, záda, rámeček a dokonce i řemínek. Jediné, co u uWear chybí je tzv. Digital Crown a zdá se, že i jejich tloušťka bude o fous nižší než u Apple Watch. Společnost doufá, že jejich chytré hodinky budou skvělým doplňkem k telefonu Ulefone Be Touch 2.

Žádné konkrétní parametry hodinek zatím společnost Ulefone nezveřejnila, nicméně tvrdí, že hodinky jsou určeny sportovním nadšencům. Lze tedy očekávat, že nebudou chybět klasické funkce jako je krokoměr nebo monitor spánkové aktivity. Vzhledem k tomu, že uWear jsou osazeny displejem, můžeme snad očekávat také funkce pro přijímání hovorů a SMS, případně i notifikací. Předpokládáme, že úplný seznam specifikací a také cenu odtajní společnost v nejbližších dnech.