Podle všech uniklých zpráv se dá s určitostí potvrdit fakt, že letos světlo světa spatří dvě zařízení, nesoucí obchodní označení NEXUS. Zajímavé na tom však je, že každé bude vyráběno jiným producentem. Google se totiž rozhodl oslovit jak LG, tak i úplného novice, čínskou značku Huawei.

No a vypadá to, že jedno zařízení postihl únik informací v podobě výsledku z jednoho z předních měřičů výkonu, AnTuTu. Můžeme tedy potvrdit, že zařízení je již v plném testovacím režimu. To však není až tak šokující zpráva, jako spíše to, na jaký výsledek zařízení dosáhlo. Dle snímků můžeme vidět, že se skóre přehouplo přes 85000 bodů. Pokud to tedy srovnáme se současným etalonem, Exynos 7420 od Samsungu, který najdeme v jeho stávajících vrcholných zařízení S6 a S6 Edge. Ty mimochodem dosáhly výsledku, který se zdál na první pohled nepřemožitelný 65000 +. Nyní zde však máme nějakou bestii, která jej překonala o 20000 bodů. A to již stojí za zmínku.

google_lg_nexus_5_2015_antutu_mobiletelefone_ru

Tento výsledek nám pokládá okamžitě dotaz, co tam, proboha, nechal Google umístit za procesor. My v redakci žádný takový neznáme, alespoň takový, který by dosáhl na tento výsledek a zároveň splňoval kritéria současných chytrých telefonů. AnTuTu 5 a především screeny nám toho moc neprozrazují, co do komponentů uvnitř přístroje. Takže si můžeme v klidu zaspekulovat. Pokud tyto screeny pochází ze zařízení produkované LG, dá se očekávat, že půjde o Qualcomm Snapdragon 820, až na to, že ten nárůst výkonu oproti 810 je rapidní a ani úniky související se chystaným Snapdragonem 820 z minula nenaznačují, že by šlo až o takovou bestii. Možné vysvětlení by pak mohlo být v tom, že Qualcomm ještě jednou přepracoval tento procesor z důvodu zoufalé potřeby se vrátit zpět do hry pomocí SD820.

Nexus od huawei _2

Pokud by však do hry vstoupil Huawei, což v tomto případě je víc než pravděpodobné, tak by se mohlo jednat o výsledek HiSilicon Kirin 950, což je také velmi očekávaná novinka. Jenže, co se pamatuji, tak v případě rozdělení produkce se to má tak, že silnější/výkonnější Nexus má produkovat LG a tzv. Lite verze by měla proudit od čínského producenta Huawei. No i kdyby to nakonec bylo obráceně, tak výkon výše uvedený je pro současné Kiriny, řekl bych, skoro nedostižný. Ano, Kiriny dosahují dobrých výsledků, avšak výkonově stále o něco zaostávají za současnými leadery Exynos, Qualcomm nebo také MediaTek. Je tu však ještě jedna zpráva, kde se k celé věci vyjadřuje zaměstnanec společnosti Huawei, který potrdil práci na novém Nexusu, avšak za použití proceseru Qualcomm Snapdragon 810, což byl požadavek Google – více zde. Tak teď babo raď.

nexus-china

Hodně se také spekuluje nad velikostí obrazovky a jejím rozlišením. Ze screenů můžeme vyčíst, že do zařízení bude umístěn panel s rozlišením FullHD, což by bylo o třídu nižší oproti současnému QHD v Nexusu 6. Zajímavé je také označení Nexus 5 (2015), tedy model, kdy z šestky se jde na pětku. To by mohlo naznačovat velikost obrazovky, kde by se pak dal očekávat 5 palcový displej.

Na tyto otázky a případně další informace si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Google své Nexusy většinou představuje ve čtvrtém čtvrtletí a ani v tomto případě se nedá očekávat, že by se společnost od termínu uchýlila. Možná více a dříve nám odhalí Xiaomi, co se týče výkonu výše zmíněného procesoru, protože Snapdragon 820 se očekává v netrpělivě sledované novince MI5.

[zdroj]

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.