Před několika dny jsme vás zde informovali o blížícím se představení další, velmi zajímavé novinky v podání ne zrovna světoběžníka na scéně s chytrými telefony, Ramos MOS1. Ramos máme více spojen s produkcí tabletů, avšak i tento výrobce nakonec podlehl vábení dynamicky se rozvíjejícího trhu s chytrými telefony a rozhodl se na něj vstoupit. Posuďme tedy s čím do těchto, pro něj neprobádaných vod, vplul.

Ramos MOS1 je konečně oficiální a většina detailů odpovídá tomu, co již bylo avizováno před několika dny. Designově se telefon velmi povedl, což potvrzuje kovový rámeček a sklíčka se zaoblením 2,5D po obou stranách. Podobné znaky jsem měli možnost již vidět například u nedávno představeného Vivo X5 Pro. Profil rámečku telefonu spolu se sklíčky vytváří jakýsi dojem 5 straného krystalu.

Pro rám telefonu výrobce zvolil hliníkovou slitinu 6063, tedy s příměsí hořčíku a křemíku. Tím je dosažena lepší obrobitelnost a odolnost vůči korozi. Dalo by se říci, že tato slitina patří k středně pevným, ač se Ramos chlubí vysokou tvrdostí. Každopádně bude zajímavé sledovat jestli se telefon nebude prohýbat, tzv. bandage. Důvod je nasnadě, posuďte sami, tloušťka dosahuje pouhých 6,6 mm, čímž se telefon zařazuje do třídy „slim“. Ve finále výrobce upustil od bezrámečkového provedení, avšak míra 1,9 mm po bocích není také k zahození a telefonu dává punc atraktivity.

Pojďme se podívat na specifikace. Ty sice nebudou trhat žádné rekordy v benchmarcích, ale určitě patří také k zajímavým a celkově telefon zařazují do střední třídy. Telefon dostal pod kapotu procesor z produkce Qualcomm, Snapdragon 615, tedy osmi jádrový čip s 64-bitovou strukturou a grafickým čipem Adreno 405. Možná se očekávalo něco silnějšího, jako je nedávno zmíněný Snapdragon 808 v souvislosti s únikem informací o Xiaomi Libra (ten by se mimochodem měl objevit oficiálně také dnes). Nebo dokonce Snapdragon 620, ten byl spatřen již v souvislosti s úniky z GeekBench marku a nevedl si věru špatně, posoudit můžete zde.

Procesor podpoří operační paměť RAM s 2 GB kapacity a interní pamětí o kapacitě 32 GB (což je chválihodné). Na zadním panelu nalezneme 13Mpx kameru a vpředu výrobce umístil senzor s 5Mpx. Celý systém běží na Android 5.0 Lollipop, avšak s vlastní nadstavbou Ramos MOUI 1.0.

Displej přístroje rozměrově odpovídá 5,5 palce s rozlišením FullHD (1080p, 401PPI) s použitím technologie AHVA, což by mělo zaručit lepší pozorovací úhly a také kontrast.

Ačkoli se objevily zvěsti s případném umístěním baterie o kapacitě 4850 mAh, tak nakonec Ramos do své prvotiny zabudoval baterii s kapacitou 3050 mAh, což svým způsobem odpovídá i tloušťce přístroje. Dle výrobce však životnost baterie dosáhne nadprůměrných hodnot ve své třídě. To by mělo být dosaženo díky použití technologie od společnosti BYD, která je předním čínským producentem elektro automobilů. Telefon také podporuje tzv. rychlé nabíjení Qualcomm Fast Charge 2.0, to by mělo celkově urychlit nabíjecí proces.

Můžete se podívat na oficiální video:

Telefon se dostane na trh prostřednictvím čínského portálu Jingdong Mall ve třech provedeních (černá, stříbrná, zlatá) od 10. srpna/augusta s tím, že rezervace budou spuštěny 31.července/júla. Cena v Číně dosáhne na hodnotu 1999,- juanů (322,- dolarů).

Shrneme-li si to tedy, tak tu máme zajímavou konkurenci k telefonům z mid-range třídy v prémiovém balení. Konkurentem bude určitě takovým přístrojům, jakými jsou Nubia Z9 Mini, Huawei P8 lite nebo také LeTV One X600 a dalším.

Ramos údajně pracuje na další modifikaci tohoto přístroje MOS1 Max, kde úhlopříčka dosáhne na 6 palců a kapacita baterie by měla dosáhnout na úžasných 6000 mAh.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.