Vyzkoušeli jste už DIY Google Cardboard? O tomto vtipném lepenkovém 3D jsem se zde již jednou lehce, ale opravdu velmi lehce zmínil. V krátkosti. Jedná se o DIY projekt, který přemění jakýkoli Android 4.1+ telefon nebo iPhone do 3D reality za pár korun.

Jeho první verze byla odhalen na Google I/O 2014, přičemž první DIY Google Cardboard byl pro Android telefony s displejem o velikosti 4-5,5 palce a OS 4.1 nebo vyšší. Nový DIY Google Cardboard odhalený na Google I/O 2015 funguje se všemi telefony s displeji do velikosti 6-palců, dále má tlačítko, které spolupracuje opravdu s každým telefonem a SDK je nyní k dispozici i pro iOS app vývojáře. Teď je to opravdu virtuální realita pro každého.

Pro DIY Google Cardboard je v Google Play k dispozici již spousta aplikací, namátkou Snow Shaker Maker, Orbulus, Rollercoaster, VR-JurassicLand a mnoho dalších. A kolik celá ta sranda stojí? DIY Google Cardboard ve své druhé generaci je v předprodeji například zde za cenu 6,89 dolarů a s kupónem NGC227off vám to spadne na 5,96.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.