O chystaných TOP modelech značky Xiaomi se vyrojilo už několik „zaručených” informací (něco jsme psali například zde, zde a třeba tady) a máme tady další, které nám pomůžou si udělat konkrétnější obrázek toho, co nás čeká. Nové informace hovoří o dvou modelech. O Xiaomi Mi5 a o půl palce větším, výkonnějším Mi5 Plus. Pokud se bavíme o datu představení, tak se nejčastěji mluví o červenci/júli a nebo listopadu/novembri. Pozdější termín se jeví pravděpodobněji.

Xiaomi Mi5

Menší varianta nabídne displej s úhlopříčkou 5,2 palce a rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Chráněn bude odolným sklem Gorilla Glass s 2.5D efektem. Procesorem by mohl být Qualcomm Snapdragon 810, o kterém se často mluví v souvislosti s nadměrným přehříváním. Dále se očekávají 3 a nebo 4 GB RAM. Fotoaparáty mají mít rozlišení 16 a 13 MPx. Baterie s kapacitou 3000 mAh bude vybavena technologií rychlého nabíjení.

Xiaomi Mi5 Plus

Výkonnější varianta bude má mít 5,7 palcový displej se stejným rozlišením (2560 x 1440) a sklem Gorilla Glass čtvrté generace. Výkon má na starosti procesor Snapdragon 820 s taktem 2,0 Ghz na jádro, 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Ve fotoaparátech je docela chaos. Zatímco se někde uvádí 23 MPx zadní a 13 MPx přední snímač, tak čínský certifikační úřad TENAA prozrazuje hlavní 13 MPx čip a přední selfie kamerku se 4 MPx. V tomto případě by se jednalo zřejmě o technologii UltraPixel jako u HTC. Pravděpodobně se dočkáme i optické stabilizace a laserového ostření. Akumulátor s kapacitou 3500 mAh se plně dobije za pouhých 50 minut.

Všechny informace se prozatím nesou ve spekulativní rovině a do oficiálního představení se může leccos změnit.

[zdroj] [zdroj2]