Od Cube jsme se už před pár měsíci dočkali trhačů asfaltu v podobě i7 (psali jsme ZDE) a i7 Stylus , které dostaly k dobru plnohodnotné Core-M a patřičně tučnou cenovku. Stranou pozornosti pak zůstal model i7 Remix, který se vynořil už před pár týdny a nezaslouženě byl ve stínu výkonnějších kousků. To hned musíme napravit, protože si pozornost opravdu zaslouží a svým způsobem jde poměrně revoluční cestou.

Příliš odvážná slova ? Nemyslím si, protože Cube i7 Remix sice neoplývá tak výkonným hardwarem jako nadupané i7, ale nabídne pionýrský pohled na Android v podobě Remix OS, který velmi zajímavým mixem právě Androidu, iOS a Windows. Dočkáme se tak multitaskingu bez obvyklých Androidích omezení, práce s více okny aplikací na ploše mu nečiní žádné problémy a z prvních ohlasů všechno šlape jako na drátkách. Remix OS je v současné podobě pouze ve verzi postavené na Androidu 4.4.2, ale na Lollipop upgradu se horečnatě pracuje.

Hardwarově pak jde Cube i7 Remix osvědčenou cestou v podobě procesoru Intel Atom Z3735F, 2 GB RAM a 32 GB eMMC úložistě. Tablet je poměrně velký s 11.6″ úhlopříčkou a FHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů, ale při váze 720 g si zachovává tloušťku pouhých 8.5 mm. Ačkoliv nemá slot na SIM, tak překvapivě nabídne GPS i Glonass a stejně tak microSD slot, BT, Wi-Fi, Miracast či miniHDMI. Dvojice USB portů je sice pouze v micro variantě, ale k dokoupení je k dispozici skvělý klávesnicový dok s dvojicí plnohodnotných USB portů. Baterie má kapacitu 8400 mAh a slibuje slušnou výdrž.

201506260857498268p

Celá sranda pak stojí méně něž by člověk snad i čekal a například u našich partnerů na Gearbestu se dá pořídit  za 184,99$. Pokud vše dopadne podle plánu, tak by už brzy Cube i7 Remix měl najít cestu do mých spárů a v recenzi ho pořádně proklepnu. Osobně jsem velice zvědav, protože pokud se naplní první dobré ohlasy na použitelnost Androidího multiwindow multitaskingu, tak by se mohlo jednat o hřebíček do rakve tabletů s metroidním Win 8.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.