Blackberry je společnost, která se vždy zaměřovala jen na svůj operační systém, pokládaný za jeden z nejlépe zabezpečených v mobilním odvětví. S ním pak vyráběla telefony určené spíše pro firmy a manažersky působící jedince u kterých tento OS našel uplatnění.

Už delší dobu se však šeptá o tom, že se Blackberry vydá i na pole smartphonů s Androidem a dočkáme se tak i odvážného kroku na jiné softwarové bojiště . Minulý měsíc jsme mohli shlédnout několik obrázků připravovabého Blackberry Venice s Blackberry OS 10, ale to je již minulost a dnes máme první rendery modelu Venice se zaobleným QHD displejem a Androidem.

gsmarena_001

Telefon by měl nabídnout výsuvnou QWERTY klávesnici, ale na obrázku můžeme vidět Venice pouze v zavřeném stavu. Displej bude zaoblený (podobně jako u Samsungu Galaxy S6 Edge) o velikosti pravděpodobně 5.4″ a v mobilu najdeme i zadní 16Mpx fotoaparát a přední 5Mpx kamerku. Operační pamět by měla mít velikost 3GB a pohánět by ho měl  6-jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808. Na spodní části brady klávesnice pak můžeme vidět stereo reproduktor, microUSB port a 3,5mm audio jack.

blackberry-venice-196470

Před pár dny pronikly na veřejnost i jiné obrázky telefonu od Blackberry s Androidem 5.0 Lolliop, ale jednalo se pouze nejpíše o modfikovanou verzi pro již existující Passport. Oficiálně dohady o Androidu potvrzeny ještě nebyly a ze strany Blackberry jsme se jen dočkali vyjádření o této teoretické možnosti v případě , že se jim podaří vyřešit uspokojivě celkové zabezpečení. Třeba právě připravovaný model Venice bude prvním průkopníkem, nechejme se překvapit.

[ Zdroj ] [ Zdroj 2 ]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.