První zmínky o 8″ tabletu Cube T8 se datují zhruba půl roku zpátky k veletrhu v HongKongu, ale pak se nám model nějak ztratil z plánů a světlo světa spatřily jen kousky T7 a T9 (psali jsme např. ZDE a ZDE). U obou se jednalo o nabité modely se 64-bitovým čipsetem MT8752 a displeji s FHD či Retina rozlišeními a nemalou cenovkou. To Cube T8 je zcela jiný pašák a s výkonnějšími sourozenci toho moc společného nemá, přesto dokáže zaujmout.

Nebude to ani tak specifikacemi, protože 8″displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů,nebo čipset MT8735 v kombinaci s pouhým 1 GB RAM a 16 GB eMMC úložiště nebudou zrovna v očích zákazníka tím pravým ořechovým. Podpora dual SIM a díky modernímu hardwaru i s LTE (FDD frekvence 1800/2100 MHz), předinstalovaný Android 5.1, či přítomnost HDMI, GPS nebo microSD slotu jsou už mnohem zajímavějšími informacemi a když se k tomu připočítá ještě velmi příznivá cena (mezinárodní přeprodejci už mají tablet v nabídce zhruba za 100-110$), tak se oči technologických nadšenců pomalů rozsvítí. Cube T8 se tak stává jedním z nejlepších levných tabletů se SIM a své příznivce si rozhodně najde. Budou i mezi našimi čtenáři ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.