Tchajwanský výrobce počítačových komponentů, periférií, elektroniky a dnes už mobilních telefonů nedávno představil nový Asus ZenFone 2 (na náš unboxing se můžete podívat zde) anebo také model ZenFone Selfie, který, jak již název napovídá, je model zaměřený na uživatele, kteří holdují selfie fotkám. Asus se ale jen tak nezastaví a připravuje pro svou řadu ZenFone zcela nový o něco méně výkonnější mobilní telefon pod názvem Go, který byl představen před několik dny. Jedná se o low-end zařízení, tzn. zařízení, spadající do nižší střední třídy. Ten cílí především na mladší uživatele. Modelová řada ZenFone je pověstná výkonnými procesory od Intelu, avšak u tohoto připravovaného modelu vsadil Asus na jiného výrobce procesoru.

I přes nízkou cenu nabídne ZenFone Go 5″ HD displej a jak jsem již zmínil, bude zde použit jiný procesor, a to konkrétně 4 jádrový SOC MediaTek MT6582 s grafickým čipem Mali-400 MP2 (500 MHz). Vzhledem k použití tohoto procesoru však nemůžeme očekávat takový výkon jako třeba u Intelu, ale díky tomu můžeme předpokládat nižší spotřebu energie. Vybaven bude 2 GB operační paměti RAM a vnitřní pamětí o velikosti 8 GB. Zadní fotoaparát bude mít 8 Mpx, přední kamera pak 2 Mpx. Podpora 4G LTE u ZenFone Go chybí.

ASUS 2

Je více než možné, že nikdy nebude dovážen do Ameriky a Evropy. Prozatím jde pouze o neoficiální vyjádření a vše bychom se měli dozvědět na oficiální prezentaci na konci července/júla. Taktéž není známa cena, ale ta by neměla být nijak přehnaná. Telefon by měl být dostupný v několika pastelových barvách.

 

[ Zdroj ] [ Zdroj 2 ]