… porovnávají výkon se současným trhačem výsledků Exynos 7420

 

Samsung začal masivně produkovat své čipy s technologií 14nm FinFET, ty budou i součástí výroby nového top procesoru od Qualcommu, Snapdragon 820. V současné době na internetu kolují nové úniky informací, které se týkají benchmarku, a to prostřednictvím Geekbench. A podobně jako nedávno uniklé výsledky Snapdragonu 620, můžeme i současné skóre „820“ porovnávat s Exynosem 7420 (Samsung S6/S6 Edge). Jak již víme, Qualcomm v tomto případě nenechává nic náhodě a pro tuto platformu vyvinul i své vlastní jádro Kyro, které poběží na frekvenci 3 GHz.

Podle korejské stránky Tech.163.com, Snapdragon 820 údajně podstoupil benchmarkový test na GeekBench a po detailním prozkoumání můžeme zjistit, že čipová sada je schopna porazit i současného trhače výkonu Exynos 7420. Avšak pouze v tom případě, bavíme-li se o testu jednotlivých jader, tedy single-core testu. Nicméně v případě testu multi-core to dopadlo naopak. Zde má stále navrch čip od Samsungu, Exynos 7420.

 

Zde si můžete porovnat výsledky:

  • Snapdragon 820: Single-core test 1732 bodů, multi-core test 4970 bodů
  • Exynos 7420: Single-core test 1486 bodů, multi-core test 5284 bodů
  • Snapdragon 620: Single-core test 1513 bodů, multi-core test 4051 bodů

 

This slideshow requires JavaScript.

Dá se tedy očekávat, že může dojít ještě k nějakým úpravám, případně doladění celého systému ze strany Qualcommu, a to před vydáním finálního produktu. Nyní tedy můžeme konstatovat, že máme nového výkonnostního nicméně polovičního leadera. Předpokládejme, že tato tzv. nulová série produkce již nějakou chvíli koluje mezi výrobci, kteří se chystají tento procesor použít ve svých novinkách (Xiaomi, LG, atd.). Ty jej již určitě testují a tím podávají i zpětnou vazbu Qualcommu, který má ještě čas na danou situaci reagovat a případně procesor doladit k obrazu svému. V praxi to znamená, že na finální měření si musíme ještě nějakou chvíli počkat a tyto výsledky brát spíše jako informační a neoficiální. V konečném důsledku se na výsledném výkonu přístroje promítá především celková odladěnost  systému/telefonu.

Připomeňme, že nedávno jsme zde zveřejnili i uniklé výsledky dalšího chystaného Snapdragonu, a to 620, který taktéž překvapil výsledky v testu single-core, avšak v testu multi-core také trochu zaostával (podrobněji zde). Přesto, vezmeme-li v potaz, že se jedná o procesor střední třídy, tak výsledkem v single-core vyráží dech. Dokázal porazit jak současný top procesor z domovské stáje, Snapdragon 810, tak i Exynos 7420. Snapdragon 620 dosáhl v tomto testu na skvělých 1513 bodů a v porovnání se Snapdragonem 820 (1732 bodů), to není až tak velký rozdíl, takže můžeme od Qualcommu očekávat v nejbližší době dva velmi silné procesory, které však míří do výkonnostně rozdílných segmentů. Uvidíme, jak si tyto dva procesory budou vést v praxi. Každopádně Snapdragon 820 se očekává již na podzim, kdy se předpokládá představení novinek Xiaomi Mi5 a LG G4 Pro.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.