Všem je asi známá patálie s posledním a nejvýkonnějším procesorem od Qualcommu, Snapdragonem 810. Nejvíce je spojován s problémy týkající se přehřívání a s tím i souvisejícím úbytkem výkonu. Kolik je na tom pravdy vám nedokážu zde říci. Avšak jak se říká: „na každém šprochu pravdy trochu“. Každopádně tento problém se s „osmsetdesítkou“ táhne od počátku produkce a i díky tomu společnost Qualcomm ztratila některé zakázky. To je také důvod, proč Qualcomm spěchá s přípravou novinky a nástupcem tohoto procesoru, který by měl spatřit světlo světa někdy na podzim tohoto roku. Nejen Snapdragonem 820 nyní Qualcomm žije. Společnost pracuje i na svém procesoru střední třídy, tedy Snapdragonu 620.

Díky čínské stránce MyDrivers.com se nám do ruky dostaly zajímavé úniky, týkající se výkonu tohoto procesoru. Snapdragon 620 se objevil v benchmarku a ten odhalil několik detailů o jeho výkonu. MSM8952 (jak je označován výrobcem) dosáhl na poměrně skvělé výsledky, a to jak v testu na jedno jádro (single-core), tak i v multi-core měřítku. No, skvělé výsledky, on totiž skoro dosáhl na výsledky současné vlajkové lodi Snapdragon 810, a to se bavíme o procesoru ze střední třídy.

Snapdragon 620

Očekává se, že Snapdragon 620 přijde s jádry od ARM, Cortex A72, což také vysvětluje vynikající výsledky v testu jednotlivých jader tzv. single core. Čip se dokázal vyšvihnout na skóre 1513, což je vyšší výsledek než v případě Exynos 7420 a Snapdragon 810. A i v multi-core testu těžce šlape na paty Snapdragonu 810. Na Exynos v tomto případě ale nemá.

Nevíme na jakém prototypu přístroje bylo těchto výsledků dosaženo, ale předpokládá se, že šlo o přístroj vybavený 3 GB RAM a běžícím na operačním systému Android 5.1 Lollipop. Doufejme, že jádra A72 nebudou provázena stejným nešvarem jako v případě A57, které nalezneme v Snapdragonu 810.

[zdroj]