Meizu MX5 – telefon, o kterém se delší dobu mluví ať v různých spekulacích nebo i polooficiálních zprávách, dostává jasnější obrysy. Tedy alespoň v tom směru, že společnost Meizu zveřejnila nejen na svém oficiálním blogu, ale také na stránkách Weibo teaser, který zve na velkou prezentační akci. Ta se bude konat 30. června/júna v pekingském China National Convention Center v 17:30 tamního času.

Upoutávka zjevně odkazuje na velmi slavný film Stanley Kubricka z roku 1987 – „Olověná vesta“ (Full Metal Jacket). A slogan „Born to kill“ dává tušit, že nový MX5 bude zabijákem vlajkových lodí. Předpokládáme, že tělo MX5 bude kovové a také číslo 630, které je napsáno na přilbě, by mohlo znamenat nejčastěji používanou třídu nerezové oceli, jež je velmi pevná, tvrdá a má dobré mechanické vlastnosti.

Meizu_MX5_teaservalecna_edice.indd

K dalším parametrům Meizu MX5 patří 5,5 palcový AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, osmi jádrový procesor Mediatek Helio X10, 3 GB RAM, 16 GB ROM. Mluví se i o zadním fotoaparátu s rozlišením 20 MPix a Android 5.0 (5.1) s nadstavbou Flyme UI. Samozřejmě, tyto specifikace nejsou oficiálně potvrzeny a mohou po prezentaci vypadat jinak.

[Zdroj] [Via]